Dlaczego warto kupić używany komputer?

Używane komputery to dość chodliwy temat na rynku sprzętów elektronicznych. Coraz więcej osób rezygnuje z wydawania pieniędzy na nowy komputer, bowiem przekonują się oni, że używany sprzęt niekoniecznie jest gorszy. Wręcz przeciwnie – może nawet okazać się o wiele lepszy i tańszy. Dlaczego?

Kiedy warto kupić komputer używany?

W zależności od tego, w jakim celu wykorzystujesz komputer na co dzień, inną będą parametry, które będą spełniać Twoje potrzeby. Wszyscy gamerzy zapewne zwrócą uwagę na płytę główną oraz szybkość karty graficznej. Osobom, które korzystają z komputerów, aby wykonywać podstawowe prace biurowe, oglądać filmy i sprawdzać pocztę będzie potrzebny sprzęt z nieco mniej wymagającymi parametrami, których największym atutem ma być szybkość i niezawieszanie się. Używane urządzenie to także świetne rozwiązanie na pierwszy komputer dla dziecka, które nie wykorzystuje wszystkich jego możliwości, a w przypadku, gdy maluch przypadkowo go uszkodzi, straty finansowe będą zdecydowanie niższe. Wysokiej klasy laptop używany można kupić już za 500-800 zł, podczas gdy nowy sprzęt za tę cenę zazwyczaj ani jakością, ani parametrami nie zachwyca. Komputer do zadań specjalnych (np. gier) to wydatek rzędu nawet powyżej 7 tysięcy, a używany pecet z takimi samymi parametrami pochodzący z rynku wtórnego kosztuje czasem nawet 3000-5000 zł. Dlatego właśnie używany, wcale nie musi oznaczać gorszego!

Komputery biznesowe

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są komputery poleasngowe, które oferowane są przez większość komputerowych outletów, np. http://www.servecom.pl/. Co ciekawe, komputery poleasingowe to synonim klasy biznes. Dlaczego? Ponieważ są to komputery, które wykorzystywane były w firmach i korporacjach, a następnie po wygaśnięciu umowy leasingowej wypuszczone na rynek konsumencki. Takie komputery są wykonane z lepszej jakości materiałów, mają zdecydowanie lepsze parametry i posiadają często zabezpieczenia, których nie można znaleźć w zwykłych komputerach. Warto przy tym zauważyć, że ich cena jest znacznie niższa niż cena nowego sprzętu o gorszych parametrach. W tym przypadku używane zdecydowanie staje się synonimem lepszego. Pozwól więc sobie na odrobinę klasy biznes za naprawdę niewysoką cenę!

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *