Gdzie znaleźć taniego kuriera? Ile kosztuje nadanie przesyłki w InPost?

582441d8efac9

Są takie usługi, za które nie warto przepłacać. Są też takie rzeczy, od których zależy czy zakup danego przedmiotu będzie dla nas w ogóle opłacalny. Tak jest w przypadku usług kurierskich i pocztowych. Badając aktualny rynek, udało nam się znaleźć odpowiedź na pytanie: Gdzie można znaleźć tanie usługi kurierskie? Które przesyłki listowe polecone są najtańsze?

Chcąc nadać paczki priorytetowe, najczęściej wybieramy kuriera. Głównie wtedy, gdy mamy do wysłania dużą gabarytowo lub ciężką paczkę. Tak jest wygodniej i taniej. Trzeba też wiedzieć, że nie każda firma ma tak samo atrakcyjne usługi kurierskie. Niektóre z nich liczą sobie jak za zboże lub obarczają klienta dodatkowymi opłatami. Z przeprowadzonej przez nas analizy wynika, że najtańszy kurier to kurier InPost, dlatego właśnie tę usługę postanowiliśmy rozłożyć na czynniki pierwsze.

Tanie i szybkie przesyłki kurierskie w InPost

InPost wszystkim kojarzy się z paczkomatami. I to było naszym pierwszym zaskoczeniem. Okazało się, że kurier InPost działa jak normalny kurier, czyli dostarcza przesyłkę pod same drzwi. Oczywiście można też wysłać taką paczkę prosto do paczkomatu.

Kurier InPost działa nie tylko na terenie naszego kraju, ale również dostarcza paczki do 18 innych krajów w Europie. Oferując przy tym bardzo atrakcyjną opłatę za usługę. Dodatkową zaletą tego kuriera jest możliwość szybkiej zmiany adresu docelowego, czyli tzw. przekierowanie paczki. Opcja może nie jest za bardzo popularna, ale w wielu przypadkach może być wyjątkowo przydatna. Na pewno nie jednemu z nas przytrafiło się wysłać paczkę pod zły adres, co wynikało z naszego błędu, lub pod błędny adres podany przez odbiorcę. Możliwość dokonania przekierowania przesyłki w takim przypadku jest na wagę złota, ponieważ oszczędza nam wielu nerwów.

Ile kosztuje kurier InPost?

Ekonomiczna przesyłka kurierska dla paczki o wadze do jednego kilograma to koszt zaledwie 16 złotych. Trzykilogramowa przesyłka będzie nas kosztować tylko 19 złotych. To o wiele taniej niż na Poczcie Polskiej, biorąc dodatkowo pod uwagę fakt, że jest to opcja szybkiej wysyłki, czyli tzw. doręczenie do godziny 17:00. Cennik dla innych opcji jest podany na stronie firmy InPost.