Wybór posadzki do pomieszczeń, które są intensywnie eksploatowane, nie należy do łatwych, bo trzeba przecież zastosować coś co będzie trwałe oraz odporne na różne uszkodzenia mechaniczne. Panele, wykładziny czy płytki wyglądają bardzo ładnie, ale są też delikatne. Nie będą więc one odpowiednie do pomieszczeń przemysłowych.
Jaka posadzka przemysłowa będzie najlepsza?
Posadzka przemysłowa głównie kojarzy się z podłogą wykonaną z szarego betonu, który jest popękany w wielu miejscach. Rzeczywiście, dawniej w obiektach przemysłowych królowały brzydkie, betonowe posadzki. Dziś wygląda to nieco inaczej, a posadzka przemysłowa – w hali, magazynie czy galerii handlowej, nie straszą swym wyglądem i wyglądają estetycznie. Dzieje się tak za sprawą wykorzystywania nowych technologii i specjalnych mieszanek, które wystarczy wymieszać z wodą. Dzięki ich zastosowaniu można uzyskać równą powierzchnię, trwałą i wytrzymałą, o właściwym stopniu anytpoślizgowości (w zależności od tego w jakim rodzaju pomieszczenia będzie posadzka) oraz w dowolnym kolorze, nie tylko szarym. Nowoczesne posadzki mineralne nadają się nie tylko podczas budowy nowych obiektów, ale sprawdzą się również podczas remontów starych obiektów. Cienkowarstwowe, samopoziomujące posadzki mineralne http://www.centrumposadzek.com.pl/ to idealne rozwiązanie podczas remontu, ponieważ mają dużo zalet, między innymi szybkość wykonania nawierzchni. Podłoga może zostać oddana do użytku już po kilku godzinach, inwestor nie ma więc długich przestojów w pracy. Kolejny plus to też niski koszt wykonania.
Uszkodzenia oraz naprawa posadzek przemysłowych
Posadzki przemysłowe cechuje trwałość oraz duża odporność na uszkodzenia mechaniczne, ale zdarza się tak, że mogą pojawić się jakieś pęknięcia czy mniejsze uszkodzenia nawierzchni. Wpływ na to mają głownie czynniki zewnętrzne, takie jak upadek czegoś bardzo ciężkiego czy uszkodzenia, które powstają podczas długotrwałego użytkowania maszyn. Jeżeli pęknięcia są płytkie, a ubytki niewielkie to naprawa posadzka mineralna nie jest bardzo kłopotliwa, bo ubytki wystarczy uzupełnić odpowiednimi materiałami.