LTE w Plusie – teraz również za granicą

plusPlus, jako pierwszy operator na polskim rynku, zaczyna świadczyć usługi LTE również w roamingu. Będzie to możliwe dzięki porozumieniu z iBasis, spółką należącą do KPN, holenderskiego operatora komórkowego. W oparciu o usługę LTE Signaling eXchange (LSX) iBasis rozpoczyna świadczenie usługi roamingu w technologii LTE pomiędzy Polkomtelem, a KPN w Holandii.

Usługa umożliwi klientom Plusa korzystanie z prędkości i jakości transmisji danych sieci LTE w trakcie pobytu w Holandii, natomiast abonenci usług komórkowych KPN będą mogli korzystać z roamingu LTE na terenie Polski. W kolejnych miesiącach iBasis i Polkomtel planują rozszerzenie zasięgu roamingu LTE dla abonentów Plusa na wiele innych krajów.

„Cieszę się bardzo, że również tym razem jesteśmy polskim liderem we wdrażaniu nowych usług opartych o LTE.” – mówi Tobias Solorz, Prezes Zarządu Polkomtelu. – „Jako pierwszy operator telekomunikacyjny uruchomiliśmy komercyjną sieć LTE, jako pierwsi wprowadziliśmy nowe usługi takie jak LTE w smartfonach czy też ofertach na kartę, jako jedyni zapewniamy możliwość korzystania z LTE 66,7 proc mieszkańców Polski, czyli blisko 26 milionom osób. Teraz klienci Plusa jako pierwsi będą mogli korzystać z LTE także za granicą.”

„Z przyjemnością informujemy o rozszerzeniu zasięgu roamingu w technologii LTE dla klientów Polkomtel i KPN.”– powiedział Willem Offerhaus, Prezes iBasis. – „Przejście na technologię LTE stanowi istotny krok w kierunku poprawienia komfortu korzystania z usług przez abonentów sieci komórkowych, a nasza firma umożliwia innowacyjnym operatorom, takim jak Polkomtel i KPN, zapewnianie tegoż komfortu swoim klientom w dowolnym miejscu i czasie”.

Informacje na temat usługi iBasis LTE Signaling eXchange

Usługa iBasis LTE Signaling eXchange (LSX) zapewnia punkt dostępowy do sieci sygnalizacyjnej 4G (LTE) iBasis z wykorzystaniem Diameter Routing Agents w kluczowych lokalizacjach na całym świecie. Dzięki bezpośrednim połączeniom z wieloma sieciami LTE oraz otwartej polityce wymiany ruchu, przy wykorzystaniu pojedynczego łącza typu IPX, iBasis oferuje operatorom dostęp do globalnego roamingu LTE z ponad 60 sieciami. iBasis oferuje również środowisko dla testowania współpracy sieci LTE i funkcjonowania scenariuszy połączeń roamingowych.