Magazyny potrzebują pojemników

Magazyny to bardzo specyficzne miejsca. Są w nich składowane ogromne ilości różnych towarów wyprodukowanych na terenie zakładu bądź zamawianych z różnych źródeł. Mogą to być zarówno produkty pakowane w szczelne worki foliowe, papierowe czy jakiekolwiek inne opakowania, a mogą to być towary, które wymagają przechowywania ich luzem.

Takie towary to na przykład główki kapusty, marchewka czy pomidory, które wyjątkowo nie lubią przetrzymywania w foliowych workach, gdyż wówczas błyskawicznie gniją i nie nadają się do sprzedaży. Skrzyniopalety plastikowe są idealnymi pojemnikami do przechowywania takich właśnie produktów – warzyw, owoców czy innych produktów spożywczych. Takie pojemniki magazynowe wykonywane z plastiku są dziś dużo chętniej używane niż te drewniane. Są przede wszystkim tańsze, bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, ale również na ingerencję drobnoustrojów czy pleśni. Można śmiało powiedzieć, że takie skrzyniopalety z tworzyw sztucznych są warunkami higienicznymi do przechowywania wszelkiego rodzaju produktów spożywczych.

Na stronie opakowania-plastikowe.pl – pojemnik plastikowy znajdziemy w najlepszej cenie zagwarantowanej przez producenta. Korzystanie z takich skrzyń jest bardzo łatwe, a do tego, co jest niepodważalną zaletą – podczas korzystania z nich nie wbijają się w ciało drzazgi, jak to ma często miejsce w przypadku skrzyń drewnianych, wciąż często wykorzystywanych w magazynach spożywczych. Plastikowe pojemniki można w łatwy sposób złożyć i rozłożyć, dzięki czemu ich kilka sztuk bez zawartości po złożeniu możemy przetransportować wygodnie na wózku widłowym w bezpieczne miejsce, gdzie będą oczekiwały na zapełnienie ich towarem. Coraz częściej skrzyniopalety plastikowe wypierają te drewniane, gdyż ich kupno jest inwestycją na długo ze względu na wytrzymałość.

źródło: http://opakowania-plastikowe.pl/system-9000/kuwety-i-pojemniki-magazynowe