Na czym polega depilacja brazylijska?

31Depilacja brazylijska to nic innego jak usuwanie włosków z okolic intymnych. Do stosowania tego zabiegu kosmetycznego przyznają się nie tylko panie, także coraz więcej mężczyzn odwiedza w tym celu kosmetyczkę. W Polsce depilacja brazylijska mężczyzn na dobre zadomowiła się w dużych miastach jak Warszawa, jednak boyzilian (bo tak nazywa się ten rodzaj usuwania owłosienia u mężczyzn) staje coraz popularniejszy w całej Polsce.

Na zachodzie Europy gładka skóra bez względu na płeć to już standard, a pozbawione włosków ciało to w XXI wieku jeden z ważniejszych elementów obowiązującego kanonu piękna. Na czym polega sam zabieg? To zależy od rodzaju wosku. Przy depilacji woskiem miękkim kosmetyczka nakłada ciepły wosk, przykłada do niego pasek z elastycznego materiału i odrywa jednym szybkim ruchem. Znacznie bardziej nowoczesna i wygodna jest jednak depilacja brazylijska mężczyzn za pomocą wosku twardego, czyli tzw. metody bezpaskowej. Wosk ma kremową konsystencję, dzięki czemu można go dokładnie rozprowadzić po włoskach. Na koniec kosmetyczka usuwa wosk razem z włoskami za pomocą drewnianej szpatułki.

Należy wiedzieć, że zabieg nie jest przeznaczony dla wszystkich. Jeżeli posiadamy ranki, czy łuszczycę w miejscu, które ma być depilowane, cukrzycę czy jakiekolwiek choroby wirusowe narządów rodnych, musimy zrezygnować z depilacji. Jeżeli bierzemy jakieś leki, także warto o tym wspomnieć kosmetyczce.

Znajdując się w salonie kosmetycznym zwróćmy uwagę na czystość. Czy obsługa wygląda i zachowuje się profesjonalnie, czy miejsce depilacji jest czyste, czy kosmetyczka zakłada do zabiegu rękawiczki. Nie obawiajmy się zadawania pytań. O fachowości pracujących w salonie osób będą świadczyły wyczerpujące odpowiedzi.

Boyzilian to trend, który na dobre wpisał się w codziennie życie wielu mężczyzn na całym świecie. W tym momencie w kraju to Warszawa posiada najbogatszą ofertę salonów, z których usług korzystają panowie w każdym wieku. Ze względów estetycznych, a także dla zdrowia i higieny warto poszukać kosmetyczki oferującej depilację woskiem dla mężczyzn  w swojej okolicy.