Okna – jak wybrać te idealne?

Okna zapewniają dostęp do naturalnego dziennego światła, istotnego dla dobrego samopoczucia i utrzymania wysokiego komfortu użytkowania wnętrza. Nowe okna w naszym domu powinny być nie tylko ładne, ale i solidne, szczelne oraz bezpieczne. Zabezpieczają pomieszczenia przed przenikaniem zimnego lub ciepłego powietrza z zewnątrz, dbając w ten sposób o gospodarkę cieplną budynku. Okna mogą też pełnić specjalne funkcje – skutecznie chronić przed hałasem oraz włamaniem.

Okna w domu – które wybrać?

Współczesne okna produkowane są z solidnych i trwałych materiałów oraz zaopatrzone w rozwiązania, zapewniające mieszkańcom bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Jednak nowoczesne okna powinny być przede wszystkim ciepłe. Choć wyglądają tak samo, mogą mieć bardzo różne właściwości. Zatem jak wybrać idealne okna do naszego domu? 

Badania wykazują, że zarówno okna drewniane, PCV, jak i aluminiowe są w stanie zapewnić wnętrzu zbliżony poziom ochrony. Zastosowanie wysokiej jakości elementów konstrukcyjnych oraz akcesoriów pozwala na uzyskanie wyrobu o bardzo dobrych parametrach technicznych. Wybierając okna Częstochowa trzeba pamiętać, że jest to inwestycja na lata. Należy wybierać tylko renomowanych i certyfikowanych producentów, aby cieszyć się doskonałą trwałością i pięknym wyglądem.

Cena – okna drewniane czy okna plastikowe?

W tej kategorii wygrywają zdecydowanie okna plastikowe. Okna drewniane są nie tylko droższe, ale również wymagają częstszych zabiegów konserwacyjnych, co zwiększa koszty ich utrzymania. Warto jednak zaznaczyć, że różnica pomiędzy cenami plastikowych i drewnianych okien maleje z roku na rok. 

Drewniane okna są zdecydowanie ładniejsze, ponieważ wyraźnie widać kolor drewna i unikalny układ słojów. Współczesne okna plastikowe i drewniane charakteryzują się podobnym poziomem szczelności. W testach nieco lepiej wypadają okna drewniane, jednak różnice są praktycznie niezauważalne. Izolacja termiczna w obu przypadkach jest podobna. Jeśli natomiast chodzi o izolację akustyczną – przeważa drewno.

Więcej na stronie: http://dwd.pl.