Bezbolesna depilacja? Wykorzystaj działanie pasty cukrowej!

countrygirl-349923_640Piękne, gładkie nogi to wymóg stawiany każdej kobiecie. Media od zawsze przedstawiają ideał piękna jako młode dziewczęta z delikatną, zadbaną skórą. Panie, regularnie korzystające z zabiegów upiększających cechują się większą pewnością siebie. Niestety regulacja brwi, piłowanie paznokci czy traktowanie włosów odżywką to zabiegi na tyle precyzyjne, że wystarczy zapomnieć o nich na kilka dni, aby efekt tego był widoczny już na pierwszy rzut oka. Właśnie z tego powodu depilacja jest dla większości kobiet uciążliwa. Na szczęście rynek kosmetyczny stale się rozwija i oferuje nam innowacyjne metody, zapewniające efekty nawet na kilka tygodni.

Depilacja pastą cukrową

Jednym ze sposobów na szybką, skuteczną i długotrwałą depilację jest ten wykorzystujący działanie pasty cukrowej. Nie poleca się wykonywania zabiegu w domu, gdyż będzie on właściwie przeprowadzony tylko przy użyciu idealnie rozrobionej pasty. Ważna jest precyzyjnie określona ilość wody, cukru oraz soku cytrynowego. Składniki te sprawiają, że pasta stanowi doskonałe rozwiązanie dla alergiczek. Całość powinna mieć taką samą temperaturą jak ciało, dzięki czemu nie występuje ryzyko podrażnień czy poparzeń skóry. Depilacja może być dokonywana zarówno na łydkach jak i w okolicach bikini. Nakładany fragment pasty przykleja się do skóry zamiast osiadać jedynie na końcówkach włosków. Dzięki temu nie występuje efekt ciągnięcia, przez co zabieg nie jest bolesny. Dodatkową zaletą jest ogromna wydajność substancji. Zerwany pasek można bowiem ponownie wykorzystać na innym fragmencie skóry. Jej gładkość uzyskuje się dzięki zawartości ziarenek cukru. Ścierają one bowiem martwy naskórek i pełnią funkcję peelingu.

Odpowiednie przygotowanie do zabiegu

Aby depilacja była możliwa i bezpieczna, należy spełnić kilka warunków. Minimalna długość włosków powinna wynosić 0.5 cm. W innym przypadku nie przykleją się one do pasty więc nie zostaną wyrwane. Zaleca się, aby na dobę przed zabiegiem wykonać peeling i nie traktować skóry żadnymi kremami czy balsamami. Pasta cukrowa najlepiej bowiem przykleja się do gładkiej, suchej skóry. Jeśli natomiast panie decydują się na depilację bikini, wymaga się zadbać o higienę tuż przed wizytą w salonie.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie http://easywaxing.pl/pl/