Budowa domu a wybór betonu

Budowa domu a wybór betonu

Budowa domu to bardzo duże wyzwanie. Jako pierwszy z materiałów na budowie pojawia się beton. Bez niego nie powstanie żaden budynek. Już od samego początku, czyli od wylewania fundamentów, beton jest jednym z najważniejszych materiałów. Warto więc zadbać, aby był najwyższej jakości.

Co to jest beton?

Beton to nic innego jak mieszanka wody, spoiwa hydraulicznego i kruszywa. Spoiwo hydrauliczne to najczęściej cement lub cement z domieszkami chemicznymi. Kruszywem jest piasek lub żwir. Od grubości ziaren kruszywa zależą cechy uzyskanego betonu. Woda nadaje mieszance odpowiednią konsystencję i powoduje wiązanie się i schnięcie betonu.

Klasyfikacja betonu

Beton klasyfikujemy pod względem gęstości i klasy. Klasy betonu określają jego minimalną wytrzymałość na ściskanie. Określa się ją w 28 dniu dojrzewania w normowych warunkach.

Ze względu na gęstość, beton dzielimy na trzy kategorie:

  • beton lekki,
  • beton zwykły,
  • beton ciężki.

Klasę i gęstość betonu ustala projektant lub konstruktor. 

Gdzie zamawiać beton towarowy

Na rynku jest bardzo wiele betoniarni oferujących swoje usługi. Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że kupujemy towar najwyższej jakości, warto zaczerpnąć tzw. języka i dowiedzieć się więcej o firmie, z usług której chcemy skorzystać.Ważne jest, aby betoniarnia posiadała wszystkie pozwolenia i certyfikaty na oferowany przez siebie towar. W przypadku dużej budowy kluczowym elementem jest transport betonu na miejsce prac budowlanych. Należy więc zorientować się, czy firma oferuje taki transport. Beton towarowy powinien być dowożony na miejsce przeznaczenia specjalnie przystosowanymi do tego samochodami. Warto również pamiętać, że wszystkie materiały budowlane powinno się nabywać u jednego producenta. Wtedy możemy mieć pewność dopasowania ich do siebie. Beton Myszków to usługi i towar na najwyższym poziomie. 

Pielęgnacja betonu

Każdy element betonowy, który jest świeżo wylany należy odpowiednio pielęgnować, aby nie stracił swoich wartości. Skład i pielęgnacja betonu różni się w zależności od warunków atmosferycznych panujących w trakcie prac budowlanych. Wszystkiego na temat pielęgnacji betonu można dowiedzieć się z poradników na stronie: http://wlodar.com.pl/.