Bramy garażowe – jak o nie dbać?

Bramy garażowe – jak o nie dbać?

Bramy garażowe często narażone są na działanie niekorzystnych warunków zewnętrznych, takich jak: deszcz, śnieg czy niska temperatura. Poszczególne elementy mogą niszczyć się z czasem, ale nie muszą – wszystko zależne jest od tego, z jakiego tworzywa są wykonane i czy my sami odpowiednio o nie dbamy. Co więc należy zrobić, aby brama garażowa wyglądała korzystnie przez wiele lat? Warto w tej kwestii poznać zdanie ekspertów i kierować się ich wskazówkami.

Bramy garażowe a zmiana pory roku 

Wraz ze zmianą pory roku, należy sprawdzić, czy nasza brama wciąż prawidłowo działa. Oceniamy, czy nie został uszkodzony mechanizm bądź elektronika. Brama powinna działać płynnie oraz odpowiednio reagować. Jeżeli zauważymy jakieś nieścisłości – warto przyjrzeć się im bliżej i ewentualnie wezwać osobę, która naprawi problem. Jeżeli bramy garażowe Częstochowa są zadbane – ich konserwacja jest zazwyczaj prosta, a naprawy zbędne. Dzieje się tak jednak w przypadku, jeżeli co sezon dokonujemy kontroli i ewentualnie wymieniamy zużyte elementy. 

Mycie bramy garażowej

Pamiętajmy, by bramę myć tylko w przypadku sprzyjających warunków. Sroga zima to nie jest najlepszy moment, by zadbać o wizualny wygląd naszej bramy. Pozostawmy te czynności na okres wiosenny, letni bądź jesienny. Czynności związane z myciem powinny być również zaplanowane na taką porę, by uniknąć opadów deszczu – po co trudzić się na marne.

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na sposób mycia – pamiętajmy, że bramy wyposażonej w automatykę nie można polewać od wewnętrznej strony. Może to być niebezpieczne i uszkodzić dobrze działający system. Wszelka elektryka nie powinna mieć żadnej styczności z wodą. 

Aby brama nie została uszkodzona podczas mycia – sprawdźmy uprzednio, czy nie osiadł na niej piasek, który mógłby pozostawić widoczne rysy. Do czyszczenia powinniśmy używać łagodnych detergentów, które uprzednio lepiej jest przetestować na mniej widocznym fragmencie powierzchni. 

Ofertę dobrej jakości bram garażowych znajdziesz na stronie: http://dwd.pl.