Jak wybrać dobry akumulator do traktorka czy kosiarki?

Jak wybrać dobry akumulator do traktorka czy kosiarki?

Wraz z nadejściem sezonu wielu użytkowników kosiarek oraz traktorków ogrodowych zastanawia się, czy ich urządzenie odpali, czy też odmówi posłuszeństwa. Aby tego uniknąć, istnieją dwa wyjścia. Pierwszym będzie zakup odpowiedniego zamiennika, natomiast drugim, o wiele korzystniejszym, zakup akumulatorów w najwyższej jakości. Jakie akumulatory do traktorka wybrać? Na co należy zwrócić uwagę?

Wybór akumulatora do traktorka

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na dopasowanie akumulatora do traktorka, w szczególności do jego parametrów technicznych. Zakupienie wersji o mniejszej pojemności niż ta zalecana przez producenta może być źródłem problemów ze sprzętem. Informacje na temat parametrów znaleźć można zazwyczaj w książeczce lub instrukcji obsługi traktorka, ewentualnie na stronie producenta. Odpowiednie dane powinny być dostępne również na samym urządzeniu lub poprzednim akumulatorze.

Kiedy kupujemy nowy akumulator do traktorka, warto zwrócić uwagę na procesy konserwacyjne w trakcie zimy. Należy szczególnie unikać tanich zamienników niewiadomego pochodzenia, ponieważ mogą one trwale uszkodzić urządzenie. Inwestycja w model wytworzony przez renomowanego producenta jest droższe, jednak z perspektywy czasu znacznie bardziej korzystne.

Dlaczego dochodzi do zużycia akumulatora?

Kosiarki oraz traktorki używane są na wiosnę, a także podczas lata. Jesień oraz zima to sezony martwe, kiedy sprzęt stoi nieużywany w garażu bądź szopie. Niestety w takich warunkach dochodzi do zasiarczenia akumulatora do traktorka, przez co dochodzi do jego całkowitego rozładowania i niemożliwości późniejszego wykorzystania. Niepodłączony akumulator w trakcie zimy może rozładować się nawet o połowę, natomiast ten podłączony z całą pewnością rozładuje się w pełni. Ponadto niskie temperatury dodatkowo wpłyną negatywnie na akumulator, czyniąc go całkowicie bezużytecznym. 

Na szczęście problemowi można zaradzić poprzez odłączenie przewodu minusowego, co zwiększa szansę akumulatora nawet o 30%. Innym sposobem jest skorzystanie z prostownika, z którego pomocą możemy przeprowadzić ładowanie konserwujące. Ostatnią opcją jest skorzystanie z profesjonalnej ładowarki do akumulatora. Jak wspomnieliśmy powyżej, dodatkowych sprzętów, a także akumulatorów należy szukać w sklepach takich jak https://ogrodexmilicz.pl, które oferują produkty renomowanych producentów.