Posadzka żywiczna – zalety

Posadzka żywiczna – zalety

Ciągle szukamy nowych rozwiązań do domów. Idąc z trendem należy zauważyć, że odchodzi się od przepychu, nadmiernej kolorystyki, na rzecz prostoty i minimalizmu. Dawniej wszechobecna boazeria, zastąpiona została gładkimi ścianami, najczęściej w kolorystyce jasnej, typu szarość i biel. Tak samo, jak często kładziony parkiet, czy płytki na podłogę, zamieniony został na gładkie posadzki typu żywiczna, a także dekoracyjny beton. Im mniej linii, połączeń – tym lepiej.

Posadzka żywiczna – to dobre rozwiązanie?

Posadzka z żywicy to rozwiązanie, które do niedawna stosowano jedynie w halach przemysłowych, obiektach użyteczności publicznej i pomieszczeniach, takich jak garaż lub kotłownia. Wszędzie tam, gdzie najważniejsza jest odporność na uszkodzenia, zarysowania i łatwe utrzymanie czystości, a nie ze względów estetycznych. Dziś rozwój w tej dziedzinie i możliwość zastosowania różnych wersji kolorystycznych oraz wzorów sprawiły, że coraz częściej posadzki żywiczne znajduje swoje zastosowanie również w mieszkaniach i domach prywatnych.   Wpływ na to ma fakt, że popularne stały się nowoczesne wnętrza z gładkimi powierzchniami, utrzymane w klimacie minimalistycznym.

Zalety posadzki z żywicy

Posadzki z żywicy są przede wszystkim nieprzepuszczalne – wylewane na całej powierzchni mieszkania, domu czy budynku dają pewność, że w szczeliny nie wnikną żadne zabrudzenia. Są bardzo łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji a także odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Kolejną zaletą posadzek żywicznych jest to, że są odporne na kwasy i wszelkie środki chemiczne. Idąc w nowoczesnym kierunku należy podkreślić, że dużą zaletą takiej posadzki jest możliwość ułożenia pod nią ogrzewania podłogowego, co w zasadzie jest już standardem w nowych budowlach. Taka podłoga to także raj dla alergików – ma właściwości antyelektrostatyczne – czyli nie przyciąga kurzu i zanieczyszczeń. Posadzka odbija doskonale światło, pomagając doświetlić pomieszczenie i tym samym powiększa je optycznie. Jest ceniona za łatwość aranżacji i ogromną gamę kolorów i wzorów.

Więcej na stronie: https://centrumposadzek.com.pl.