Sucha zabudowa wnętrz – jaki wybrać system?

Sucha zabudowa wnętrz – jaki wybrać system?

Co zrobić jeśli w naszym nowym mieszkaniu nie odpowiada nam układ ścian i pokoi, a chcemy to zmienić? Albo chcemy podzielić jedno pomieszczenie, zyskując dwa? Od razu przychodzi jedno rozwiązanie – system suchej zabudowy. Jest to bardzo łatwa metoda, tania i możliwa do samodzielnego zrealizowania oraz montażu. Idealny remont to taki, który przebiega sprawnie, szybko, a jednocześnie przy jak najmniejszych kosztach. Idealnie sprawdzi się tutaj sucha zabudowa, będąca alternatywą dla kosztownych, ciężkich i kłopotliwych w montażu tradycyjnych materiałów budowlanych.

Sucha zabudowa – wykorzystanie

Wykorzystanie systemów zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych jest wygodnym i tanim sposobem wykańczania pomieszczeń zwłaszcza, gdy zależy nam na uniknięciu robót mokrych. Sprawdzą się także w pomieszczeniach, gdzie trudne lub kosztowne jest wykończenie powierzchni ścian i sufitów w sposób tradycyjny – przez tynkowanie. Najlepiej stosować kompletne systemy suchej zabudowy, ponieważ dzięki nim, można wykonać ściany działowe, sufity podwieszane i obudowę poddasza. 

Sucha zabudowa wnętrz daje nieograniczone możliwości w kreowaniu wnętrza i idealnie dopasowuje się do potrzeb klienta. Dawniej głównym produktem stosowanym do suchej zabudowy było drewno oraz płyty drewnopochodne. Dziś zdecydowanie najpopularniejszym tworzywem stosowanym w suchej zabudowie są płyty gipsowo-kartonowe. Wszystko jest wysoce wyspecjalizowane, a co za tym idzie, klient może wybierać spośród płyt ognioodpornych, tych do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, przeznaczonych do gięcia, czy o wyższej twardości.

Zalety suchej zabudowy

Najczęściej wymieniane zalety dla suchej zabudowy to:

  • lekka konstrukcja,
  • wysokie parametry termoizolacyjne,
  • wysokie parametry ogniochronne,
  • wysokie parametry akustyczne,
  • szybkość montażu,
  • duża swoboda w aranżacji wnętrz.

Sucha zabudowa wnętrz znajduje szerokie zastosowanie w rozmaitych obiektach budowlanych, takich jak: hotele, centra handlowe, obiekty biurowe, obiekty sportowe, obiekty użyteczności publicznej, czy budownictwo mieszkaniowe.

Więcej na stronie: https://termobud.com.pl.