Busines English – czy rzeczywiście jest taki trudny?

Trudno zliczyć wszystkie zawody, w których przydaje się znajomość języka angielskiego. Z pewnością w tej grupie znajdą się osoby zajmujące wysokie stanowiska, które muszą porozumiewać się z zagranicznymi kontrahentami, ale też pracownicy hoteli i inne osoby z branży turystycznej oraz gastronomicznej. Nie ulega wątpliwości, że angielski zdecydowanie przydaje się w życiu zawodowym. Jak opanować Business English?

Specyfika zawodu

Niektórym wydaje się, że Busines English to jakiś podstawowy dla wszystkich zawodów zasób słownictwa i zwrotów. Musimy jednak pamiętać, że każda branża rządzi się innymi prawami. W wielu zawodach obowiązuje inne nazewnictwo, dotyczące branżowych terminów. Nauka języka powinna więc być dostosowana nie tylko do konkretnego zawodu czy dziedziny zainteresowań, ale także do panujących w firmie zwyczajów czy zasad.

Czy Busines English rzeczywiście jest trudny?

Ludzie, którzy muszą posługiwać się angielskim w pracy, często mają obawy, że ich umiejętności nie są wystarczające. Tak naprawdę wystarczy nam poziom B2, by swobodnie porozumiewać się z innymi. Być może nieco ciężej będzie, jeśli naszymi kontrahentami są osoby anglojęzyczne. Ale gdy mamy do czynienia z osobami z kraju, w którym angielski nie jest językiem urzędowym, jesteśmy w podobnej sytuacji. Zapewne tacy kontrahenci są na podobnym poziomie i tak samo obawiają się rozmów po angielsku.

Przy nauce języka biznesowego jest jedna zasada – nie da się go opanować, jeśli nie mamy żadnych podstaw. Nie da się iść na skróty i nauczyć języka biznesowego, nie znając podstawowych zasad i reguł rządzących tym językiem.

Kiedy warto pójść do szkoły językowej?

Niektóre osoby nie mają na tyle motywacji, by uczyć się języka we własnym zakresie. W takim wypadku warto wybrać szkołę językową. Jeśli interesuje Was nauka języka angielskiego w Częstochowie, zajrzyjcie na stronę:  http://tarkowski.edu.pl/. Szkoła ta oferuje m. in. kursy językowe z zakresu reklamy, marketingu i zarządzania, PR czy strategii organizacyjnych firm. Poza tym prowadzone są też zajęcia dla osób, które często uczestniczą w zagranicznych targach czy delegacjach. Taka szkoła pomoże Wam zdobyć cenne umiejętności językowe, a rozmowy z zagranicznymi współpracownikami nie będą już stanowić problemu.