Ładne obrazki przyciągają pacjentów – jak je stworzyć?

Kto by pomyślał, że doczekamy się czasów, w których nie tylko kompetencje medyczne, ale i nowatorskie metody promowania swoich usług, będą konieczne do zrobienia kariery lekarza? W epoce obrazków nie sposób wypromować się wyłącznie dyplomem i dobrą opinią lokalną.

Każdy lekarz powinien zaistnieć w Internecie. Dzięki temu będzie mógł przedstawić siebie, swoje doświadczenie oraz zaprosić pacjentów na wizytę w jego gabinecie lekarskim. Dzisiaj pacjenci dzwonią do przychodni i pytają, który lekarz przyjmuje. Potem sprawdzają go w Internecie i dopiero wtedy gdy zostanie zaakceptowany, udają się na wizytę.

Postaw na profesjonalizm

Z tego powodu każdy lekarz powinien mieć swoją stronę internetową i warto by miał także konto w social mediach. Jednak samo założenie profilu nie wystarczy. Najlepiej byłoby zatrudnić specjalistów od marketingu medycznego, którzy znają nie tylko prawne zasady promowania usług lekarzy, ale i wiedzą, jak estetycznie przedstawić ich ofertę w Internecie. Obrazki w tym względzie są niezwykle istotne. Co ciekawe, wcale nie trzeba zatrudniać profesjonalnego grafika i fotografa, by posiadać estetyczne materiały, które posłużą tworzeniu witryny internetowej oraz udzielaniu się w social mediach. Dzisiaj istnieje wiele darmowych narzędzi, które są proste w obsłudze i gwarantują tworzenie ciekawych grafik.

Proste, darmowe narzędzie do tworzenia grafik

Warto zajrzeć na Canvę. Początkowo można korzystać z gotowych szablonów, które są specjalnie dobierane – osobno do strony internetowej, Facebooka, czy Instagrama (w zależności od wymiarów grafiki). Na gotowy szablon nanosi się odpowiednią treść i gotowe! Pacjenci z pewnością pozytywnie ocenią lekarza, którego stać na profesjonalną, czytelną i estetyczną stronę internetową.