Ciasne, ale własne

block-1719086_640

Mieszkanie z rodzicami czy dzielenie pokoju ze współlokatorem na dłuższą metę może być męczące i stresujące. Dzisiaj podpowiemy Ci, jak tanio kupić mieszkanie i czym się kierować przy doborze idealnego kąta.

Ciasne, ale własne

Tak właśnie wiele osób tłumaczy wybór kawalerki czyli popularnego studia na pierwsze mieszkanie. Wiadomo, lepiej mieć mały kącik z najpotrzebniejszym wyposażaniem, ale swój niż tułać się po wynajmach i pokojach dzielonych ze współlokatorami. Każdy potrzebuje odrobiny prywatności i przestrzeni tylko dla siebie. Po powrocie z pracy czy uczelni, marzymy o przebraniu się w wygodny domowy outfit czy włączenie muzyki i relaks w otwartej łazience z wanną pełną piany. Takiej możliwości często nie dają nam wynajmowane mieszkania, ponieważ obecnie ceny wynajmu są tak wysokie, że aby starczyło nam na inne media i wyżywienie musimy wynajmować z kimś na pół. Jak wiadomo każda ludzka istota to inny charakter, każdy lubi co innego. Rzadko zdarza się porozumieć z kimś w stu procentach, dlatego tak ważne jest znalezienie mieszkania w niskiej cenie na swoją kieszeń. Sumując rok czy dwa wynajmu z dodaniem opłat za energię, wodę i gaz czasami lepiej wyjdzie nam kupno chociażby kawalerki mierzącej piętnaście metrów. Miejsca wystarczy i na naszą ulubioną kanapę, na którą opadniemy z książką i herbatą, ale i nawet dla futrzanego czworonoga. A co jeżeli studio to za mało i szukamy czegoś co zaoferuje nam większą przestrzeń?

Przestrzeń na miarę portfela

Jeżeli posiadamy większe wymagania i chcemy oddzielić życie w objęciach Morfeusza od tego przed skrzynką K4 z pilotem w ręku, warto rozejrzeć się za mieszkaniem z dużym pokojem, ale osobną kuchnią. W takich metrażach można wyczarować przytulną sypialnię z łóżkiem i stolikiem oddzielaną zwykłą ścianką z karton gipsu. Taki układ wyjdzie nam kilka razy taniej niż standardowe dwa pokoje, ale będzie bardziej ustawny niż kawalerka. Morał na dziś? Wybierając mieszkanie zwróć uwagę przede wszystkim na swoje preferencje i przyzwyczajenia. Jeżeli wolisz leżeć w łóżku pod kocem z laptopem i herbatą, wybierz zwykłe studio. Kiedy wolisz przestrzeń i swój prywatny kąt do totalnego relaksu, dobrym wyborem będzie pokój z kuchnią albo dwa. Znajdź lokum idealne i nie martw się o to, że ktoś słyszy jak śpiewasz pod prysznicem.