Jak dbać o paznokcie?

Jak dbać o paznokcie?

professional-1506364_640

Dla wielu kobiet wygląd jest niezwykle ważny, niezależnie od sytuacji i okoliczności. Z tego powodu poddajemy się licznym zabiegom kosmetycznym i pielęgnacyjnym. Jednym z elementów, na które często trzeba poświęcić wiele czasu, są paznokcie, zarówno u rąk jak i stóp.

Wygląd paznokci

Atrakcyjny wygląd dłoni i stóp po części zależy od kondycji skóry oraz naturalnych uwarunkowań, takich jak grubość i długość palców. Niestety, niezależnie od tego, jak zgrabne mamy kończyny, fatalna kondycja paznokci potrafi zepsuć cały efekt. Popękane, z odpryskującym lakierem lub, co gorsza, poobgryzane, nie wyglądają zachęcająco. To z kolei może rzutować na różne aspekty życia, w tym na karierę zawodową czy relacje z ludźmi. Z tego powodu wiele kobiet poświęca dużo czasu i uwagi, aby właśnie ten niewielki element ciała był estetyczny.

Jak dbać o paznokcie?

Jeśli chodzi o manicure czy pedicure, to wszystko zależy od indywidualnych preferencji kobiety. Podstawą jest to, aby paznokcie miały schludny wygląd, czyli były równo opiłowane, miały powycinane skórki i lśniącą naturalną płytkę lub pokrytą lakierem. W tym drugim przypadku duże znaczenie ma wykonanie. Lakier powinien być równomiernie rozprowadzony, bez zniekształceń, pęknięć czy odprysków. Często uzyskanie tego efektu w warunkach domowych jest trudne, wymaga doświadczenia i wprawy. Z tego powodu, zwłaszcza w przypadku wykonywania pedicure, warto zaufać profesjonalistom i udać się do gabinetu kosmetycznego. Tam przeszkolone osoby zadbają o nasze paznokcie tak, by efekt był zgodny z oczekiwaniami.

Co wybrać?

W salonie kosmetycznym często mamy do wyboru różne rodzaje manicure i pedicure. Osoby, które lubią naturalny wygląd powinny postawić na manicure japoński. Dzięki temu płytka nie zostanie polakierowana, a jednocześnie będzie lśniąca i bardzo zadbana. Inną opcją jest french, czyli zaznaczenie białym lakierem końcówek. Dzięki temu paznokcie wyglądają estetycznie w każdej sytuacji. Panie, które lubią kolory, mogą wybierać pośród bogatej gamy lakierów klasycznych bądź hybrydowych, w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji.

Easy Nails – Nail Bar – Manicure i Pedicure
Witryna: http://easynails.pl/
Adres: Grzybowska 39, 00-855 Warszawa
Telefon: 797 797 504

Dodaj komentarz