Czym jest bezpośrednia metoda nauki języka angielskiego?

shield-1519642_640

Sukces w nauce języka obcego zależy w dużej mierze od metody nauczania, którą wybierzemy. Spośród wielu różnych metod nauki języka angielskiego rosnącą popularnością cieszy się tzw. „metoda bezpośrednia”. Na czym ona polega i gdzie można podjąć naukę?

Metoda bezpośrednia – „z czym to się je”? 

O metodzie bezpośredniej często mówi się, że jest zbliżona do Callana, ale jedyne, co te dwa sposoby nauki języka angielskiego mają ze sobą wspólnego to fakt, że obie opierają się na konwersacji. Jednak Callan zakłada jedynie odpowiadanie na pytania. Metoda bezpośrednia natomiast polega na prowadzeniu konwersacji z innymi członkami grupy zajęciowej oraz z lektorem. Uczniowie odgrywają różne sytuacyjne scenki zaaranżowane przez prowadzącego zajęcia, rozmawiają i w ten sposób uczą się nowych słów. Na koniec każdego działu rozwiązuje się zadania z zakresu gramatyki i pisowni, które mają na celu utrwalenie zdobytej podczas konwersacji wiedzy. Dzięki temu uczniowie od początku uczą się formułować zdania i swobodnie posługiwać się obcym językiem. Mało tego – dzięki takiemu podejściu do sprawy od samego początku wyzbywamy się naturalnego skrępowania związanego z mówieniem językiem nieojczystym.

Postaw na szkołę językową! 

Choć języka obcego z powodzeniem można uczyć się w domu, zajęcia w szkole językowej, pod okiem wykwalifikowanych lektorów przynoszą o wiele lepsze efekty. Jak wybrać więc dobrą szkołę, skoro na rynku istnieje ich tak wiele? Najważniejsze jest, aby oferta wybranej szkoły odpowiadała Twoim potrzebom. Nie dla każdego najlepsza będzie metoda bezpośrednia. Istnieje wiele innych metod, które również są skuteczne. Trzeba więc szukać takiej szkoły, która zapewni nam efekty kształcenia. Ważne jest jednak, że aby nauka była efektywna, zajęcia muszą odbywać się przynajmniej dwa razy w tygodniu i trwać 45 minut. Ale to jest absolutne minimum. Aby jak najlepiej opanować obcy język, należy włożyć w to wiele zaangażowania i systematyczności. Już 15 minut codziennej nauki może przynieść nieprawdopodobne efekty. Wybierając szkołę językową, warto zwrócić również uwagę na ilość osób w grupie – nie powinna ona przekraczać 10 osób. Cena również nie pozostaje bez znaczenia. Miesięczny koszt zajęć zazwyczaj oscyluje w okolicach 300 zł. Zwracając uwagę na wszystkie te elementy, zapewne dokonamy dobrego wyboru.