Dlaczego warto kupić używany komputer?

Używane komputery to dość chodliwy temat na rynku sprzętów elektronicznych. Coraz więcej osób rezygnuje z wydawania pieniędzy na nowy komputer, bowiem przekonują się oni, że używany sprzęt niekoniecznie jest gorszy. Wręcz przeciwnie – może nawet okazać się o wiele lepszy i tańszy. Dlaczego?

Kiedy warto kupić komputer używany?

W zależności od tego, w jakim celu wykorzystujesz komputer na co dzień, inną będą parametry, które będą spełniać Twoje potrzeby. Wszyscy gamerzy zapewne zwrócą uwagę na płytę główną oraz szybkość karty graficznej. Osobom, które korzystają z komputerów, aby wykonywać podstawowe prace biurowe, oglądać filmy i sprawdzać pocztę będzie potrzebny sprzęt z nieco mniej wymagającymi parametrami, których największym atutem ma być szybkość i niezawieszanie się. Używane urządzenie to także świetne rozwiązanie na pierwszy komputer dla dziecka, które nie wykorzystuje wszystkich jego możliwości, a w przypadku, gdy maluch przypadkowo go uszkodzi, straty finansowe będą zdecydowanie niższe. Wysokiej klasy laptop używany można kupić już za 500-800 zł, podczas gdy nowy sprzęt za tę cenę zazwyczaj ani jakością, ani parametrami nie zachwyca. Komputer do zadań specjalnych (np. gier) to wydatek rzędu nawet powyżej 7 tysięcy, a używany pecet z takimi samymi parametrami pochodzący z rynku wtórnego kosztuje czasem nawet 3000-5000 zł. Dlatego właśnie używany, wcale nie musi oznaczać gorszego!

Komputery biznesowe

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są komputery poleasngowe, które oferowane są przez większość komputerowych outletów, np. http://www.servecom.pl/. Co ciekawe, komputery poleasingowe to synonim klasy biznes. Dlaczego? Ponieważ są to komputery, które wykorzystywane były w firmach i korporacjach, a następnie po wygaśnięciu umowy leasingowej wypuszczone na rynek konsumencki. Takie komputery są wykonane z lepszej jakości materiałów, mają zdecydowanie lepsze parametry i posiadają często zabezpieczenia, których nie można znaleźć w zwykłych komputerach. Warto przy tym zauważyć, że ich cena jest znacznie niższa niż cena nowego sprzętu o gorszych parametrach. W tym przypadku używane zdecydowanie staje się synonimem lepszego. Pozwól więc sobie na odrobinę klasy biznes za naprawdę niewysoką cenę!