Dlaczego warto założyć sklep internetowy?

Dlaczego warto założyć sklep internetowy?

Czy wiesz, że rynek e-commerce w Polsce został wyceniony na 100 miliardów złotych? Tak wynika z analizy przeprowadzonej przez PwC w 2021 roku. Takie liczby potrafią zakręcić w głowie. Nic dziwnego, że prowadzenie sklepu internetowego zyskuje na popularności wśród przedsiębiorców – każdy chce czerpać korzyści płynące ze sprzedaży online. O tym, dlaczego warto założyć własny e-sklep, kiedy się na niego zdecydować i kto może go dla Ciebie stworzyć, dowiesz się z dalszej części artykułu!

https://youtu.be/EQ0-lodkSmQ

Dlaczego warto posiadać własny e-sklep?

Na wstępie warto zadać sobie podstawowe pytania, które z pewnością nurtują wielu początkujących przedsiębiorców. Co branża e-commerce ma do zaoferowania? Jakie są zalety posiadania własnego e-sklepu?

 • niższe koszty prowadzenia działalności

W przypadku posiadania sklepu internetowego, koszty prowadzenia działalności są zwykle niższe. Wynika to z braku konieczności ponoszenia kosztów związanych z utrzymaniem fizycznej siedziby sklepu.  Jedyne czego potrzebujesz to strona WWW wraz z zainstalowaną funkcją umożliwiającą sprzedaż online.

 • całodobowy dostęp do asortymentu

Sklep internetowy funkcjonuje 24/7, więc klienci mają dostęp do Twojego asortymentu, kiedy tylko chcą. Ta wygoda sprawia, że jest to popularny wybór dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na odwiedzanie sklepu w regularnych godzinach pracy.

 • możliwość sprzedaży wielokanałowej

E-sklep może być świetnym wsparciem dla sklepu stacjonarnego. Sprzedaż produktów online to dodatkowy kanał sprzedażowy, który wpłynie pozytywnie na wskaźniki sprzedaży Twojej firmy.

 • szeroki zasięg sprzedażowy

Prowadząc sklep internetowy, masz możliwość dotarcia do klientów z całej Polski. Daje to niepowtarzalną okazję do nawiązania kontaktów z ludźmi z różnych części kraju, a tym samym rozwoju swojej działalności.

 • ułatwiony kontakt z klientem

Posiadanie e-sklepu ułatwia utrzymywanie kontaktu z klientami. Możesz komunikować się z nimi bezpośrednio i otrzymywać informacje zwrotne, które pomogą Ci udoskonalić działalność. Jednym z najpopularniejszych obecnie rozwiązań służących do komunikacji z klientem jest czater, czyli czat na żywo z konsultantem firmy, który na bieżąco odpowiada na nurtujące odbiorców pytania.

Jak sam widzisz, wejście do branży e-commerce może być zarówno świetnym pomysłem dla nowych przedsiębiorców, jak i dobrym rozwiązaniem dla właścicieli sklepów stacjonarnych, którzy szukają nowych kanałów sprzedażowych. Jeśli wiesz już jakie korzyści płyną z posiadania własnego e-sklepu, przeczytaj w dalszej części artykułu o tym, kiedy warto się na niego zdecydować!

Kiedy stworzyć swój sklep internetowy?

Przed założeniem sklepu internetowego należy rozważyć kilka kwestii, w tym kwestie prawne i analizę rynku. Jeśli nie masz jeszcze zarejestrowanej działalności, wykorzystaj ten czas na przygotowanie biznesplanu i analizę rynku. Jest to ważne, ponieważ niektóre produkty są opodatkowane inaczej niż inne. Analiza rynku pozwoli zorientować się, na jakie produkty jest duży popyt, dzięki czemu będziesz w stanie odpowiednio skonfigurować swoją ofertę.

Należy pamiętać, że założenie sklepu internetowego to duże zobowiązanie. Po podjęciu decyzji o jego założeniu należy poświęcić czas i wysiłek, aby odnieść sukces. Dzięki odpowiedniemu planowaniu i realizacji swoich planów, sklep internetowy może stać się doskonałym źródłem dochodów.

Warto także wspomnieć, że sklep internetowy może stać się dodatkowym kanałem sprzedażowych dla osób prowadzących już sklep stacjonarny. Jeśli rozważasz całkowitą migrację swojej firmy do sieci, będziesz mógł także zaoszczędzić na wynajmie lokalu oraz pensjach pracowników. Zapoznaj się także z innymi modelami logistycznymi. Należy do nich między innymi dropshipping, który umożliwia sprzedaż online bez konieczności samodzielnego magazynowania towaru.

FILM – Jak zacząć sprzedawać przez Internet?

Kto może założyć Twój sklep internetowy?

Jeśli rozważasz stworzenie własnego sklepu internetowego, pamiętaj o tym, że najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie się współpracy z profesjonalną firmą oferującą tego typu usługi. Dla przykładu, doradcy internetowi z WeNet gwarantują, że e-sklep, który wykona dla Ciebie zespół specjalistów, będzie dopasowany nie tylko do Twoich wymagań oraz wymagań wyszukiwarek internetowych, ale także do oczekiwań Twoich odbiorców. Dodatkowo otrzymasz pakiet korzyści, czyli:

 • budowę sklepu internetowego zgodnie z zasadami SEO
 • utrzymanie ciągłości i bezpieczeństwa sklepu
 • wprowadzanie przez specjalistów inteligentnych rozwiązań sprzedażowych
 • podpowiedzi, jak rozwijać firmę online

Musisz wiedzieć, że współpraca z WeNet jest w 100% transparentna. Oznacza to, że na każdym etapie współpracy otrzymasz raport mówiący o postępie prac nad Twoim projektem. Jak więc prezentuje się cały proces tworzenia sklepu internetowego?

 • Analiza potrzeb i oczekiwań klienta
 • Analiza danych i szybka wycena
 • Budowa i instalacja e-sklepu
 • Konfiguracja i integracja z niezbędnymi systemami zewnętrznymi
 • Testowanie e-sklepu w celu wykrycia błędów i wprowadzenia poprawek
 • Akceptacja klienta i publikacja sklepu internetowego

Chcesz móc cieszyć się nowym sklepem internetowym i rozpocząć swoją przygodę z własnym biznesem? Już dziś wejdź na WeNet.pl i zamów bezpłatną wycenę, a niebawem zaczniesz zarabiać w branży e-commerce!