Druk 3D w Twoim domu

Druk 3D jest tym rodzajem nowej technologii, która znacząco przyczynia się do rozwoju wielu dziedzin życia. Medycyna, produkcja czy robotyka, to tylko przykłady branż, gdzie wykorzystuje się wydruki 3D do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań. Wszystkie one sprawiają natomiast, że nieustannie poprawia się komfort życia – zarówno pod względem metod leczenia, automatyzacji procesów, jak i przygotowywania niezbędnych półproduktów. Mimo odgrywania tak ważnej roli w wielu procesach technologicznych, drukarki 3D nie mają wyłącznie wymiaru biznesowego – idealnie nadają się również do użytku prywatnego. Są więc doskonałym pomysłem na wyposażenie domowego gospodarstwa.

Personalizacja produktu – tylko z drukarką 3D!

Podstawową zaletą drukarek 3D jest to, że mogą one urzeczywistnić wszystko, co człowiek potrafi wymyślić. Wystarczy przygotować cyfrowy projekt danego elementu, a maszyna na jego podstawie stworzy fizyczny obiekt. Pozwala tym samym, na zaprojektowanie oraz wytworzenie produktów, które do tej pory nie ujrzały światła dziennego. Daje to nieograniczone możliwości twórcze. Nawet jeśli wydruk 3D będzie inspirowany jakimś wzorem, to użytkownik może nadać mu dowolny kolor, kształt czy wymiar. Tym sposobem, przygotowanie spersonalizowanych akcesoriów nie stanowi już żadnego problemu. Jest to także doskonałe rozwiązanie w przypadku przedmiotów, które nie są dostępne w regularnej sprzedaży. Zamiast zamawiać je indywidualnie u przedsiębiorców można w łatwy, szybki, a przede wszystkim tańszy sposób uzyskać dostosowane do potrzeb, oczekiwań i preferencji produkty.

Wydruki 3D sposobem na oryginalny prezent

Drukowanie 3D w warunkach domowych można wykorzystać zarówno na potrzeby swoje, jak i innych osób. Daje ono bowiem nieograniczone możliwości tworzenia nietuzinkowych przedmiotów, które doskonale nadają się na upominek dla najbliższych. Skraca to nie tylko czas spędzony na poszukiwaniach odpowiedniego podarku, ale pozwala również dopasować produkt do indywidualnych preferencji jego odbiorcy. Tym sposobem użytkownik drukarki 3D może m.in. stworzyć wazon w konkretnym kolorze, ramkę na zdjęcia z zabawnym motywem czy też wydrukować figurkę z postacią z ulubionego filmu. Taki prezent jest nie tylko oryginalny, ale przede wszystkim wyjątkowy, gdyż przygotowany został niemal własnoręcznie.

Stwórz swoją przestrzeń z drukarką 3D!

Projekty powstałe w technologii druku3D nadają się również doskonale do aranżacji wnętrz. Dzięki odpowiednio wybranym kształtom, kolorom oraz wymiarom będą pasować idealnie do każdego pomieszczenia. Niezależnie od tego, czy jest to elegancki stojak na noże, waza do salonu, czy też doniczka na taras – wszystkie te akcesoria można stworzyć przy użyciu drukarki 3D. Takie rozwiązanie daje pewność, że produkt finalny będzie dokładnie taki, jak oczekuje użytkownik. Tyczy się to jednak nie tylko artykułów dekoracyjnych, ale wszystkich występujących na wyposażeniu domu bądź mieszkania. Wydruki 3D sprawdzą się bowiem świetnie również jako uzupełnienie brakujących lub zniszczonych elementów np. urwanych gałek od szuflad czy szafek.

Drukarka 3D do zadań specjalnych – poznaj Threedee All-in-One!

Do wszystkich wspomnianych wcześniej wydruków nadaje się doskonale zaprezentowana w kwietniu podczas Dni Druku 3D drukarka Threedee All-in-One. Jest to innowacyjne urządzenie zaproponowane przez firmę 3D Automation z Olsztyna. Maszyna ta gwarantuje nie tylko wysokiej jakości drukowanie 3D, ale również pełną automatyzację całego procesu. Tym sposobem ma szansę stać się prawdziwą rewolucją na rynku drukarek 3D. Sprawdzi się ona bowiem doskonale nie tylko w gospodarstwach domowych, ale także w wielu istotnych dziedzinach życia – medycynie, mechanice, chirurgii czy jubilerstwie.