Drukarki przemysłowe do wydruku etykiet samoprzylepnych w ciężkich, przemysłowych warunkach

Warunki przemysłowe a druk etykiet

Każdy, kto zetknął się z potrzebą drukowania etykiet z kodami kreskowymi, na pewno zastanawiał się, czy użytkowanie tego typu sprzętu jest możliwe również w warunkach dużego zapylenia, wilgoci, nieczystości, czyli jednym słowem w ciężkich warunkach przemysłowych. HIT-Kody Kreskowe to sprawdzony, wieloletni partner firmy Toshiba Tec, czyli uznanego japońskiego producenta drukarek etykiet. Nasza firma oprócz dostaw drukarek zajmuje się również ich serwisowaniem oraz produkcją i dostawami materiałów eksploatacyjnych.

Dobór drukarki przemysłowej

Zdecydowanie dwa najważniejsze aspekty w doborze drukarek etykiet do wykorzystania w przemyśle to ich duża wydajność oraz obudowa umożliwiająca wydruk etykiet w ciężkich warunkach. Naszym zdaniem zadaniu wydruku takich etykiet podołają dwa modele drukarek etykiet: przemysłowa drukarka etykiet Toshiba SX5 oraz przemysłowa drukarka etykiet Toshiba B-EX-4.

Drukarka etykiet Toshiba SX5

Drukarka etykiet Toshiba z serii SX5 to niewątpliwy bestseller, który już od wielu lat króluje na przemysłowych salonach. Dzięki zastosowaniu bardzo wydajnej krawędziowej głowicy o rozdzielczości 300 dpi możliwe jest drukowanie nawet mniejszych kodów kreskowych lub kodów dwuwymiarowych z dość dużą prędkością. Zastosowanie opcjonalnego modułu oszczędzacza taśmy pozwala na redukcję zużycia taśm TTR w procesie druku termotransferowego. Drukarka może być opcjonalnie wyposażona w moduł odczytu i zapisu RFID, co czyni ją jeszcze ciekawszą alternatywą dla popularnych drukarek etykiet innych producentów.

Drukarka etykiet Toshiba B-EX-4

Seria drukarek do druku etykiet Toshiba B-EX-4 to następca bardzo popularnej serii drukarek etykiet Toshiba SX4. Te przemysłowe drukarki są efektem wielu lat pracy i długiego doświadczenia korporacji Toshiba w dostawach sprzętu do wydruku etykiet z kodami kreskowymi. Model drukarki etykiet B-EX-4 może być wyposażony zależnie od wybranej opcji w głowicę płaską lub krawędziową. Unikalna technologia głowic krawędziowych gwarantuje wydruk kodów kreskowych nawet na bardzo ciężkich materiałach. Drukarka serii EX-4 umożliwia również zastosowanie głowic o rozdzielczości 600 dpi co da nam możliwość wydruku nawet bardzo małych etykiet. W przypadku ograniczenia się do druku termicznego możliwy jest zakup wersji termicznej drukarki.

Podsumowanie

Na rynku drukarek etykiet firma Toshiba uzyskała uznaną pozycję ze względu na długie okresy bezawaryjnej pracy tego typu urządzeń. Nowe wersje technologiczne nie tylko oferują wysoki standard wykonania, ale również gwarantują zastosowanie najlepszych rozwiązań technologicznych, dlatego bez wątpienia wybór drukarek etykiet Toshiba jest trafny.