Fotodepilacja IPL – na czym polega i jak się do niej przygotować?

Zapewne wiele osób słyszało już o fotodepilacji IPL. Niestety nie każdy wie, na czym właściwie polega ten zabieg. Jeśli chcecie mieć nieskazitelnie gładkie nogi na lata, warto zapoznać się z tym sposobem depilacji i być może skorzystać właśnie z tej metody.

Czym jest fotodepilacja IPL?

Zabieg ten to trwałe usuwanie owłosienia poprzez naświetlanie włosków promieniami świetlnymi (IPL). Jednocześnie fragment skóry dogrzewany jest także przy pomocy fal radiowych. Włoski usuwane są, ponieważ dochodzi do przegrzania mieszków włosowych. W ten sposób są one niszczone, a proces formowania się nowych zostaje zablokowany. Efekty takiego zabiegu widać już po 10-20 dniach, ponieważ właśnie wtedy włoski wypadają wraz z cebulkami. Pamiętajmy jednak, że aby usunąć wszystkie włoski, musimy wykonywać ten zabieg regularnie, a więc średnio co 4-6 tygodni (łącznie ok. 5-9 zabiegów).

Czy zabieg jest bezpieczny?

Wybierając się do sprawdzonego i profesjonalnego gabinetu mamy pewność, że urządzenie IPL posaida odpowiednie certyfikaty medyczne Uni Europejskiej i FDA. Sama technologia wykorzystywana w tych urządzeniach jest w pełni bezpieczna, sprawdzona klinicznie oraz nieinwazyjna. Ponadto profesjonalne salony korzystają z usług serwisantów, którzy dokonują regularnej wymiany żarnika.

Jak się przygotować do zabiegu?

Zanim zdecydujemy się na fotodepilację IPL, warto wybrać się na konsultację do wybranego salonu, gdzie uzyskamy szczegółowe informacje na temat zabiegu oraz ewentualnych przeciwwskazań. Należy przede wszystkim pamiętać, by miesiąc przed zabiegiem nie opalać się na słońcu, w solarium czy nie stosować samoopalaczy, ponieważ opalona skóra pochłania zbyt dużą ilość energii świetlnej. W tym okresie nie wolno nam również depilować się woskiem, depilatorem czy pęsetą, aby nie osłabić cebulki włosa. Bezpośrednio przed zabiegiem powinnyśmy dokładnie umyć skórę. Kremy, balsamy czy maści są wówczas zabronione. W dniu zabiegu nie możemy także pić alkoholu. Warto zapoznać się w salonie z wszystkimi działaniami, których nie wolno wykonywać przed depilacją.

Jeśli szukasz sprawdzonego salonu, który przeprowadzi zabieg fotodepilacji IPL, zajrzyj na stronę: http://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-ipl/fotodepilacja-ipl.