Rejestrator jazdy – zbędzny gadżet czy przydatne urządzenie?

Nie tak dawno posiadanie GPS w swoim samochodzie wiązało się z luksusem. Dziś rejestrator jazdy cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród kierowców. Miniaturyzacja urządzeń sprawiła, że rejestratory zyskały popularność. Czym są i czy to na pewno zbędny gadżet?

Z biegiem lat wzrosła ilość wypadków, z czego tylko po część z nich została zgłoszona Policji. Kierowcy nie chcieli ryzykować, dlatego zaczęli masowo instalować w swoich autach takie urządzenia. Warto wspomnieć, że pojawiały się one tylko w samochodach organów władzy czy też zawodowców jak kierowcy rajdowi. Dziś rejestrator jest na tyle powszechnym urządzeniem, że można go zobaczyć w wielu samochodach. Główny nacisk jest kładziony na udowodnienie swojej niewinności podczas wypadku czy też zgłoszeniu innych uczestników ruchu, którzy łamią prawo. Nagrania trafiają także do internetu, jednak panuje tutaj jedna zasada – nie wolno ujawniać tablic rejestracyjnych. Ustanowione jest to przez prawo.

Warto korzystać z rejestratorów chociażby dlatego, żeby poczuć się bezpiecznie na drodze. Urządzenie posiada szeroki kąt widzenia dzięki czemu możemy zobaczyć coś co ludzkie oko nie jest w stanie dojrzeć. Ponadto na filmach doskonale widać kto powinien zostać obciążony kosztami w przypadku wypadku. Rejestrator Xblitz P500 jest kamerą, która jest bardzo poręczna. Nagrywa świetnej jakości obraz dzięki czemu udowodnienie sprawcy nie będzie stanowiło żadnego problemu. Posiada wiele trybów, które są ustawiane według własnych upodobań. Poręczny uchwyt pozwala na stabilne zamontowanie jej w pojeździe. Mały wyświetlacz pozwoli zobaczyć większość zdarzeń na drodze, które uchwyciła kamera. Nie należy ją traktować jako zabawki, ale poniekąd patrząc na jej obudowę można odnieść takie wrażenie. Pozory jednak potrafią mylić i urządzenie spełnia swoją rolę. Większość kierowców powinna sobie pozwolić na taki gadżet w swoim samochodzie.

Kamera samochodowa jest dość mała, dlatego możemy zapomnieć o tym, że znajduje się w naszym pojeździe. Warto wspomnieć, że obraz rejestrowany tuż po uruchomieniu silnika. Takie rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo pod każdym względem.