Bagażnik samochodowy na rowery – na dach, klapę bagażnika czy na hak?

Bagażnik samochodowy na rowery – na dach, klapę bagażnika czy na hak?

Wybór odpowiedniego rodzaju bagażnika samochodowego na rowery zależy od różnych czynników, w tym od rodzaju posiadanego pojazdu, liczby rowerów, które chcesz przewieźć, oraz od osobistych preferencji. Każdy typ bagażnika – montowany na dachu, na klapie bagażnika i na haku holowniczym – ma swoje zalety i uwagi. Na co warto się zdecydować?

Bagażniki rowerowe montowane na dachu

Bagażniki dachowe można dostosować do przewozu różnego rodzaju sprzętu, nie tylko rowerów, ale poprzez dodanie elementów dodatkowych, takich jak skrzynie ładunkowe lub bagażniki na narty, także do innego rodzaju sprzętu.

Bagażniki dachowe zazwyczaj nie utrudniają dostępu do bagażnika ani do tyłu pojazdu, dlatego można go bezpośrednio otwierać i zamykać.

Warto jednak pamiętać, że załadunek i rozładunek rowerów na bagażniku dachowym może być wyzwaniem, zwłaszcza w przypadku wyższych pojazdów. Trzeba wtedy uważać, aby nie doszło do uszkodzenia samochodu lub roweru, co może wymagać dodatkowego wysiłku i uwagi.

Dodatkowo umieszczenie dodanie na dach zwiększa całkowitą wysokość pojazdu, co może stanowić problem w przypadku przejeżdżania pod niskimi wiaduktami, mostami czy parkowania.

Bagażniki rowerowe montowane na tylnej klapie bagażnika

Bagażniki montowane na tylnej klapie bagażnika samochodowego są zazwyczaj łatwe w montażu i nie wymagają dodatkowego wyposażenia. Są wszechstronne i pasują do różnych typów pojazdów, w tym sedanów, hatchbacków i SUV-ów.

Bagażniki na bagażnik są często tańsze w porównaniu z modelami dachowymi lub hakami holowniczymi. Można je zakupić, ale tego typu wyposażenie oferuje też wypożyczalnia bagażników Katowice Auto-Carrier – https://auto-carrier.pl/wypozyczalnia-bagaznikow/katowice/ oraz w innych miejscowościach.

Bagażniki na bagażnik mogą nie zapewniać takiego samego poziomu stabilności jak bagażniki montowane na dachu lub na haku holowniczym. Zazwyczaj nadają się na wycieczki na krótkich dystansach. Dodatkowo w zależności od konstrukcji mogą ograniczać dostęp do tyłu pojazdu.

Bagażniki rowerowe montowane na haku holowniczym

Bagażniki montowane na haku holowniczym zapewniają stabilność i umożliwiają bezpieczne przewożenie wielu rowerów. Są one wyposażone w światła dla dodatkowego bezpieczeństwa.

Załadunek i rozładunek rowerów na bagażniku montowanym na haku holowniczym jest zazwyczaj prostszy niż w przypadku bagażników montowanych na dachu. Wiele haków holowniczych można odchylić, co umożliwia łatwy dostęp do tyłu pojazdu.

Jeśli Twój pojazd nie jest wyposażony w hak holowniczy, konieczne będzie jego zamontowanie, co może zwiększyć całkowity koszt inwestycji.

Dodaj komentarz