Wymiana żarówki przednich świateł w BMW serii 3 E46

Wymiana żarówki przednich świateł w BMW serii 3 E46

Wymiana żarówki nie jest rzeczą trudną, choć trzeba przyznać, że nie każdy opanował tę sztukę. Jeśli i Wy się tutaj zaliczacie, lepiej szybko nadrobić zaległości. Nigdy nie wiadomo, kiedy przyda Wam się ta umiejętność. Pamiętajcie też, by zaopatrzyć się w zapas żarówek – w BME E46 są to zwyczajowo żarówki H7.

Jak wykręcić żarówkę?

Najpierw oczywiście wyłączamy światła oraz zapłon i otwieramy maskę. Musimy zachować szczególną ostrożność, ponieważ temperatury żarówek świateł mijania są wysokie, dlatego lepiej założyć rękawiczki.

Światła mijania i drogowe

Na początek wciskamy przycisk przy złączu żarówki, który nam ją odblokowuje. Obracamy w lewo pierścień mocujący, który zlokalizowany jest przy oprawie świateł mijania lub drogowych. Jeśli mamy problemy z przekręceniem go, dociśnijmy oprawę żarówki do przodu.

Wyjmujemy przepaloną żarówkę i wymieniamy ją na nową, a następnie montujemy oprawę w reflektorze i przekręcamy w prawo, aż wyczujemy odpowiedni opór. Później podłączamy złącze i wciskamy oprawę na swoje miejsce.

Światła pozycyjne i kierunkowskazy

Światła pozycyjne znajdują się w obudowie reflektora światła drogowego. By je zdemontować, trzeba obrócić oprawkę żarówki w lewo, a następnie wyjąć ją z obudowy reflektora. Po wyjęciu z oprawki, wciskamy na jej miejsce nową żarówkę, montujemy oprawę w obudowie reflektora i przekręcamy w prawo. Musimy pamiętać, że wystająca część oprawy ma być skierowana do góry.

Teraz zostają nam już tylko kierunkowskazy. Musimy wymontować całą lampę. Najpierw wkładamy śrubokręt w otwór w błotniku. Przy jego pomocy wciskamy w dół zaczep mocujący lampę kierunkowskazu, by go odblokować. Następnie wyciągamy lampę do przodu, by mieć do niej swobodny dostęp. Obracamy oprawkę w lewo i wyjmujemy ją z obudowy, a następnie wciskamy żarówkę w oprawkę i znów przekręcamy w lewo, by ją wyjąć. By zamontować nową, robimy wszystko w odwrotnej kolejności.

Jeśli macie problem z samodzielną wymianą świateł albo chcecie sprawdzić, czy Wasze światła na pewno świecą z odpowiednią mocą i czy są dobrze ustawione, warto odwiedzić autoryzowany serwis: http://www.bmw-service-fialkowski.pl/.

Dodaj komentarz