Felgi – jakie są ich rodzaje?

Felgi – jakie są ich rodzaje?

Przeważająca część samochodów podczas sprzedaży jest wyposażona w felgi stalowe. Z czasem jednak wielu właścicieli decyduje się na ich zamianę na te wykonane z aluminium. Czym się różnią? Skąd takie zainteresowanie felgami aluminiowymi? Które z nich warto zakupić i dlaczego akurat te? Oto kilka wskazówek.

Co to są felgi?

Felgi http://www.impwar.pl/ to obręcz, na której umieszczana jest opona. Jej zadaniem jest również wentylacja układu hamulcowego w samochodzie. Ze względów praktycznych i estetycznych może być wykonana z różnych materiałów. Felgi dzieli się na te zrobione ze stali oraz aluminiowe, tzw. alufelgi. W obu przypadkach wszystko zależy od pojemności portfela i potrzeb kierowcy.

Felgi stalowe – kiedy warto w nie zainwestować?

Felgi stalowe są częściej wybierane ze względu na ich wysoką trwałość. Wyglądają znacznie mniej estetycznie niż alufelgi, dlatego najczęściej kierowcy zakładają na nie kołpaki. Dzięki takiemu połączeniu koła wyglądają ładnie i ciekawie. Felgi stalowe muszą być dopasowane według określonych parametrów technicznych: liczby i rozłożenia śrub, rozmiaru obręczy, kołnierza ochronnego czy otworu centralnego.

Felgi stalowe są bardzo wytrzymałe i względnie tanie, a co za tym idzie, większość kierowców wybiera właśnie je. Ponadto są mniej podatne na zadrapania czy obtłuczenia. Stąd tak duża popularność tych elementów wśród kierowców codziennie użytkujących samochody.

Felgi aluminiowe – dlaczego warto je wybrać?

Alufelgi są wybierane do znacznie nowszych modeli. Aluminium nadaje im bardziej estetycznego i zgrabniejszego wyglądu, dzięki czemu samochód prezentuje się bardziej interesująco. Sporą wadą jest ich wysoka cena. Mają wysoką tolerancję na zużycie i mogą być wykorzystywane również zimą, a to wszystko dzięki dużej wytrzymałości na zmiany atmosferyczne.

Felgi aluminiowe są przeznaczone dla osób lubujących się w sportowych modelach. Ten rodzaj zwiększa również wentylację powietrza w układzie hamulcowym oraz poprawia chłodzenie części ciernych. W przypadku alufelg można kierować się przede wszystkim kształtem, kolorem czy wzorem elementów samochodu. Ze względu na dość wysoką cenę wielu kierowców decyduje się wciąż na stalowe felgi.

Dodaj komentarz