Rodzaje sukienek wieczorowych

Sukienki wieczorowe dobierane są w zależności od tego, jakiego stroju akurat potrzebujemy. Każda kobieta w swojej szafie posiada przynajmniej jedną wyjątkową kreację przeznaczoną na specjalne okazje. Na salonach królują jednak różne rodzaje sukienek wieczorowych, dlatego warto wiedzieć, czym się kierować podczas zakupu.

ukienki wieczorowe są dobierane w zależności od sytuacji towarzyskiej oraz miejsca, w jakim ma się odbyć konkretne wydarzenie lub spotkanie. Ważne jest również to, czy idziemy tam w celach towarzyskich, czy biznesowych. Wbrew pozorom nasz wygląd determinuje to, z kim nawiążemy relację oraz o jakim charakterze.

Spotkania biznesowe – jakie kreacje?

Na spotkanie o charakterze zawodowym najczęściej wybierane są eleganckie, ale stonowane kreacje. Wśród nich dominują sukienki koktajlowe, mała czarna, garsonki i kombinezony damskie. Występują w kolorach: czarnym, granatowym, szarym i pudrowych odcieniach. Dzięki temu kobieta prezentuje się elegancko, ładnie, ale nie jest wyzywająca czy zbyt krzykliwa.

Garsonka wybierana jest przede wszystkim na różnego rodzaju rozmowy biznesowe w zaciszu biura. Natomiast sukienki koktajlowe i mała czarna na bardziej wystawne spotkania w eleganckich restauracjach. Kombinezony damskie mają nieco szersze zastosowanie, gdyż wkładane są zarówno do biura, na przyjęcia, jak i szykowne kolacje czy bankiety.

Rodzinne uroczystości – co włożyć?

Sukienki na imprezę rodzinną powinny być dopasowywane według naszego gustu oraz wymagań towarzyskich. W tym przypadku zdecydujemy się na stonowane fasony, które zakrywają wydatny biust, szerokie biodra czy zaokrąglone pośladki. W zamian za to możemy pozwolić sobie na więcej swobody pod względem kolorów i wzorów.

Podczas mniej oficjalnych spotkań bardzo dobrze sprawdzą się sukienki koktajlowe w grochy, kratkę, paski, kwiaciaste czy asymetryczne wzory. Strój będzie prezentował się interesująco. Zwłaszcza jeśli dobierzemy do niego bardziej krzykliwe dodatki, w postaci biżuterii, apaszki lub chusteczki. Wówczas zwyczajna sukienka może nabrać bardzo eleganckiego wyglądu.