Schody drewniane

Montaż schodów strychowych to nie lada wyzwanie. Przede wszystkim zacznijmy od wyboru schodów. Aby dobrze wybrać schody na strych trzeba zrobić odpowiednie pomiary. ważna jest przede wszystkim wysokość.

O dokładne pomiary możemy poprosić firmę w której będziemy zamawiać schody. Większość firm oferuje taką usługę za darmo. Następnie dobór najlepszych naszym zdaniem schodów. Rodzai oraz kolorów drewna jest bardzo dużo na przykład orzech włoski, modrzew europejski, złoty dąb, palisander królewski czy indyjski.

Należy pamiętać, że jakiego odcienia drewna nie wybierzemy, na pewno ociepli ono nasze wnętrze i doskonale będzie pasować do każdego wystroju pomieszczenia. Schody drewniane na strych muszą być przede wszystkim bezpieczne. Jak wiadomo z doświadczenia, na strychu trzymamy wszystkie niepotrzebne rzeczy, tak więc wnoszenie ich oraz znoszenie musi być wygodne i bezpieczne.

Dobrze by było gdyby schody te posiadały poręcze. Najlepiej zlecić montaż schodów na strych firmie, która się w tym specjalizuje (np. http://schody.velset.pl/). Wtedy możemy być pewni, że schody będą się dobrze trzymać, a korzystanie z nich będzie na pewno bezpieczne dla całej naszej rodziny. Firmy zajmujące się tym, jak każde inne dają także gwarancję na swoje roboty. Dlatego możemy być pewni, że w razie jakichkolwiek problemów będziemy objęci gwarancją. Lepiej nie robić tego samemu, chyba że jesteśmy naprawdę pewni swoich umiejętności. W końcu upadek z schodów może się bardzo przykro skończyć. Na rynku istnieje bardzo dużo farb ochronnych do różnego rodzaju drewna. Stosując je możemy być spokojni o to że nasze schody z upływem lat stracą swój piękny wygląd. Należy pamiętać, aby stosować je regularnie. Niektórzy producenci dają gwarancję na swoje farby nawet na kilka lat. Zachowanie pięknego wyglądu schodów drewnianych jest bardzo proste.