Karma bez zboża – Twój pies będzie Ci wdzięczny

Podstawą prawidłowego rozwoju naszego czworonoga powinna być zdrowa i dobrze zbilansowana psia dieta. Wielu właścicieli psów nie jest świadomych zagrożeń, jakie wynikają z nieodpowiedniego odżywiania zwierzęcia. Kupując najtańszą, marketową karmę przyczyniamy się niejednokrotnie do pogorszenia stanu zdrowia naszego pupila. Jaką zatem karmę wybrać, by pies cieszył się dobrą kondycją przez długie lata?

Prawidłowe żywienie psów opiera się przede wszystkim na zaspokojeniu ich potrzeb i dostarczeniu do ich organizmu odpowiednich składników pokarmowych, mineralnych oraz witamin. Należy pamiętać, że to, w jaki sposób będziemy karmić czworonoga zależy od wielu czynników, m.in.: od wieku psa, poziomu aktywności, stanu zdrowia oraz rasy. W zdrowej psiej diecie powinno znaleźć się białko zwierzęce i warzywa – jest to podstawa! Niestety w większości karm słabej jakości głównym składnikiem jest zboże.

Jakie błędy żywieniowe popełniają właściciele czworonogów?

Nieprawidłowe żywienie polega na:

  • podawaniu karmy kiepskiej jakości, która dostępna jest w markecie
  • przekarmianiu psa (gdy podajemy mu większe porcje, niż jest to zalecane)
  • nieprzerwanym dostępie do pokarmu (pies powinien mieć ustalone stałe pory jedzenia, aby nie zaburzać jego gospodarki trawiennej)
  • karmieniu resztkami ze stołu
  • serwowaniu zbyt dużej ilości smakołyków
  • źle dobrana diecie (za mało albo za dużo substancji odżywczych, składników mineralnych, witamin itp.).

Forza 10 Legend – najlepsza karma bezzbożowa?

Na rynku dostępna jest nowa karma dla psów bez zboża http://sklepzkarmami.pl/mynews/news,forza10legend. Jej główne składniki to: anchois, jagnięcina, łosoś oraz dorsz. Atutem są także naturalne konserwanty w postaci wyciągów z ziół. Karma nie zawiera pszenicy, owsa, ryżu ani kukurydzy. W jej składzie nie znajdziemy również glutenu oraz składników GMO. Produkt ten nie zawiera oksytetracykliny (składnika mięsa hodowanego intensywnie), która jest przyczyną występowania alergii. Co istotne, liczba składników została odpowiednio ograniczona tak, aby zapewnić wysoką wartość odżywczą i zminimalizować ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji, takich jak: nietolerancje pokarmowe czy alergie. Kupując karmę trzeba pamiętać, że ta, która zawiera w składzie zboża, nie jest przyswajalna przez psa i powoduje biegunki, częste oddawanie obfitych stolców i alergię. Dlatego powinniśmy podawać psu karmę bezzbożową.