Modne stylizacje do pracy – biurowy outfit

Moda biurowa już dawno przestała być niekomfortowa i przede wszystkim mało kobieca. Mimo że większość firm nadal wymaga od pracownic stosownego dress code, można spełnić biurowe zasady, ale jednocześnie wyglądać modnie i czuć się wygodnie. W końcu strój, który zakładamy rano, nosimy przez 8 godzin, więc powinien być dla nas jak najmniej uciążliwy.

Z wyborem stylizacji do pracy zawsze jest największy problem, ponieważ trudno, by szafa osoby, która na co dzień nosi sportowe ubrania lub bardzo eleganckie kreacje, nagle zmieniła swoją zawartość w typowo korporacyjną odzież. Jeśli więc nie chcesz wydawać fortuny na klasyczne ciuchy do pracy, stawiaj na takie, które później możesz wykorzystać na co dzień. Staraj się również wybierać ubrania pasujące do siebie. Dzięki temu, przy pomocy kilku koszul, spodni i żakietu, możesz skompletować outfity na cały tydzień.

Koszule do biura – modna klasyka

Bez wątpienia koszule to klasyczna część garderoby każdej kobiety, która pracuje w biurze. Nie muszą być białe lub czarne. Lekki wzór, kwiaty czy pastelowy kolor, z pewnością dodadzą im uroku, ale jednocześnie nadal będą eleganckie.

Później taką koszulę możesz zestawić z jeansami lub legginsami i iść w niej na spacer czy zakupy, więc jest to wielofunkcyjny ciuch, który wpadnie w kategorię casual. Koszule damskie do biura wcale nie muszą być brzydkie, wystarczy tylko dobrać odpowiedni fason oraz print, by pasowały i do pracy, i na co dzień.

Co na koszulę? Żakiety na czasie

Jeśli nasza firma wymaga eleganckiego dress code, koszula nie obędzie się bez eleganckiego żakietu. Warto więc dobrać go do naszej figury i kupić fason, który nada się również na co dzień. Nie jest to łatwe wyzwanie, ale wszystko da się zrobić, gdy zdobędziemy odpowiednie inspiracje i dowiemy się, co jest na czasie.

Idealne żakiety wizytowe, które sprawdzą się do pracy, powinny być w neutralnych barwach bez wzorów i krzykliwych dodatków. Jedynie kształt żakietu może sprawić, że będzie on elegancki do pracy, ale równocześnie idealny na zakupy czy spotkanie ze znajomymi.