Na czym polega zabieg parafinowy na stopy?

feet-830503_640Zabieg parafinowy na stopy ma bardzo odżywcze działanie. Jego głównym zadaniem jest przywrócenie stopom naturalnego, zdrowego wyglądu. Ten ciepły, odprężający i mocno nawilżający zabieg najlepiej przeprowadzać zimą, kiedy nasze stopy cały czas uwięzione są w grubych skarpetach i butach. Dzięki parafinie ogrzejemy się chociaż trochę w zimne wieczory, a kiedy przyjdzie lato będziemy mieć pewność, że nasze stopy będą wyglądały pięknie.

Zabieg wykonywany w profesjonalnym salonie kosmetycznym rozpoczyna się od wykonania peelingu stóp. Później kosmetyczka wmasowuje w nie preparaty regeneracyjne, które zawierają substancje aktywne. Następnie warstwami nakłada się parafinę na stopy. Musi ona być ciepła i odpowiednio spreparowana. Potem stopy zawija się w ocieplającą otulinę na 20-30 minut. W tym czasie powinny się zregenerować i wzmocnić.

Płynna parafina odpowiednio rozgrzana wygładza i ujędrnia skórę stóp. Powoduje, że wcześniej nałożone preparaty odżywcze skuteczniej działają. Wynika to z tego, że nałożona parafina tworzy szczelny kompres. Rozgrzewa skórę, wspomaga pracę gruczołów oraz zatrzymuje wilgoć w skórze. Wszystko to powoduje delikatne, naturalne nawilżenie tkanki. Po zabiegu skóra jest miękka i elastyczna, a efekt ten utrzymuje się przez kilka dni.
Parafinę można także stosować na przesuszoną skórę dłoni, łokci i kolan. Można ją stosować nie tylko w celach pielęgnacyjnych, ale także terapeutycznych. Poprawia krążenie, rozgrzewa i rozluźnia mięśnie, a także uśmierza ból stawów.

Wskazaniem do wykonania zabiegu parafinowego są:
– przebarwienia pigmentacyjne,
– brak elastyczności skóry,
– zły stan paznokci,
– szorstkie i przesuszone stopy,
– nieestetyczny wygląd stóp,
– stopy po odmrożeniach,
– podrażnienia i zmęczenie spowodowane uciskiem butów.

Niestety nie każdy może skorzystać z tego zabiegu. Istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania, a są to: egzema, grzybica, choroby skóry i paznokci oraz uczulenie na parafinę i jej pochodne.
Jeśli jednak te ograniczenia nas nie dotyczą, to warto zafundować sobie raz na jakiś czas zabieg parafinowy, dzięki któremu nasze stopy będą piękne i gładkie.