Nadruk różnymi ciekawymi metodami

Nie wszyscy zdają się wiedzieć o tym, że fleksografia to jest coraz bardziej powszechna i uniwersalna technika druku. Będzie ona pozwalała nam wykonywać różnego typ nadruki na rozmaitych powierzchniach i do tego jeszcze niekoniecznie równych.

Do druku najczęściej są wykorzystywane niezwykle nowoczesne i 8-kolorowe drukarki. Są one nie tylko przystosowane do druku na foliach, lecz nawet innych podłożach wykonanych z tworzyw sztucznych, jak na przykład laminaty. Drukarnia cyfrowa JKB Print oferuje wiele tego typu usług.

Usługi druku na folii matowej lub przeźroczystej stają się coraz bardziej popularniejsze. Nadruk metodą fleksograficzną może być nawet wykorzystywany do tektury czyli folii plastikowej. A właśnie na obu z nich powinien sprawdzić się bez zarzutu. Powierzchnia jednak powinna być równa, bo wyłącznie w ten sposób nadruk będzie możliwy do wykonania. To właśnie dzięki temu w pełni metoda fleksograficzna jest obecnie najchętniej wykorzystywana do nadruku. Warto też wspomnieć o farbach wykorzystywanych przy nich. Przylegają one bowiem do materiałów, na które bezpośrednio są aplikowane. W dodatku jeszcze dość szybko odparowują, przez co w krótkim czasie będziemy mogli coś utrwalić na dobre.

Nadruki metodami fleksograficznymi są nie tylko odporne na uszkodzenia, lecz nawet różnego typu zabrudzenia typu spożywczego, jak tłuszcz czy sole albo nawet wysoką czy niską temperaturę. Folia plastikowa z nadrukiem, który jest wykonywany metodą fleksograficzną stanie się nawet odporna na ścieranie. Drukowanie na folii to jest rzecz niezwykle przydatna. Z pewnością, gdy raz jej spróbujemy, nie będziemy już chcieli wybierać nic innego. Tak więc opcji na jej wykonanie jest naprawdę dużo. Począwszy od opakowań papierowych, a skończywszy na folii z tworzyw sztucznych, które są przeznaczone do rozmaitego typu zastosowań ze względu na szybkość samego nadruku. Warto oczywiście w każdym wypadku stawiać na sprawdzone rozwiązania, bo te nas nigdy nie zawiodą. Powinniśmy o tym fakcie pamiętać.

Sprawdź ofertę druku na folii na stronie https://www.jkbprint.pl/druk-na-folii