Najlepsze konta bankowe – opinie klientów / konto bankowe

Codziennie aktualizowane rankingi najlepszych kont bankowych jasno wskazują na produkty, które jednocześnie cieszą się największym zainteresowaniem. Dzisiaj propozycje banków są korzystną odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania potencjalnych klientów. Przedstawiamy cechy kont bankowych, na które Polacy zwracają szczególną uwagę przy wyborze najlepszego rachunku.

 

0 złotych za wszystko

0 złotych za otwarcie, 0 złotych za prowadzenie, 0 złotych za przelewy, 0 złotych za wypłaty gotówki z bankomatu, 0 złotych za transakcje kartą płatniczą. Właśnie takie ma być konto bankowe, którego żądają Polacy. Nie chcemy już płacić za tego rodzaju usługi banków i nie musimy.

Na rynku panuje tak duża konkurencja, że banki wręcz walczą o każdego klienta. Instytucje te same przyznają, że już dawno przestały zarabiać na kontach bankowych swoich klientów. Dzisiaj są one raczej wabikiem do nabywania innych produktów.

Konto bankowe zarządzane przez internet

Polacy są liderami, biorąc pod uwagę częstotliwość wykorzystania nowoczesnej bankowości. Okazuje się, że z innowacyjnych rozwiązań korzystamy o wiele częściej niż inni mieszkańcy Europy. To właśnie dlatego konto bankowe musi dawać nam możliwość zarządzania swoimi finansami za pośrednictwem platformy internetowej.

Nie chcemy już stać w długich kolejkach w oddziałach banków. Wolimy realizować różnego rodzaju operacje bankowe bez konieczności wychodzenia z domu, o dowolnej porze dnia i nocy. Chcemy wykonywać przelewy online, realizować zakupy w sieci. Chcemy też kontaktować się z bankiem przez internet, zaciągać w ten sposób kredyty oraz inwestować nadwyżki zgromadzonych na koncie pieniędzy.

Kiedy ważna jest jakość obsługi klienta

Czy zdajecie sobie sprawę, że w ostatnich latach banki zamknęły ogromną liczbę swoich stacjonarnych oddziałów? Wcale nie dlatego, że nie miały pieniędzy na ich utrzymanie, ale raczej z powodu sporego zmniejszenia zainteresowania tego rodzaju kontaktem pomiędzy klientem a obsługą banków. Wszyscy ci, którzy posiadają dobre konto bankowe, wolą kontaktować się ze specjalistami przy wykorzystaniu sieci. Większość banków udostępnia na przykład całodobowy czat.

Bo liczą się dodatkowe bonusy

Dzisiaj konto bankowe może być jednocześnie narzędziem, dzięki któremu klientom banku udaje się zarabiać. Coraz więcej osób wybiera na przykład konto oszczędnościowe, które działa dokładnie tak samo, jak rachunek osobisty, ale dodatkowo środki na nim ulokowane, podlegają korzystnemu oprocentowaniu. Odsetki stają się więc czystym zyskiem dla posiadacza takiego konta.

I to nie wszystko. Okazuje się, że banki coraz częściej stawiają na pewne wabiki. Za otwarcie konta finansowa premia? Za płatności karta płatniczą w określonych punktach handlowych rabat? To tylko niektóre z bonusów, jakie do rachunku dodają banki, by zachęcić do nabycia takiego produktu. Najważniejsze jednak, by wybrane konto bankowe spełniało nasze indywidualne potrzeby.