Nowa platforma edukacyjna

Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. Słowa Konfucjusza są do dziś aktualne. Nauka jest bardziej efektywna, kiedy wymaga od nas większego myślenia. Dziecko może słuchać cały dzień wykładów o matematyce, może nawet widzieć, jak inni rozwiązuj zadania, ale nie nauczy się, dopóki samo nie będzie musiało czegoś obliczyć. Platforma edukacyjna squla.pl to inteligentny sposób nauczania, który łączy elementy zabawy i nauki.

Na jakiej zasadzie działa platforma?

Na platformie edukacyjnej squla.pl (https://www.squla.pl/) znajduje się ponad 40 tysięcy różnych zadań, zabaw, misji i quizów. Obejmują one materiał poszczególnych klas szkoły podstawowej oraz przedszkola. Do wyboru mamy gry i quizy z następujących przedmiotów: język polski, język angielski, matematyka, przyroda, język niemiecki, historia i społeczeństwo, muzyka, plastyka, zajęcia komputerowe oraz zajęcia techniczne. Każda klasa ma odrębne zestawy gier, które obejmują właściwą jej podstawę programową, zgodną z wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Materiał, który otrzymujemy, opracowany został przez specjalistów w dziedzinie edukacji, a więc nauczycieli i autorów podręczników. Mamy więc pewność, że wszystkie zadania, które będzie rozwiązywało nasze dziecko, będą dopasowane do jego poziomu.

Dlaczego warto wybrać platformę squla.pl? Jeśli nasze dziecko nie ma motywacji do nauki albo nie lubi się uczyć, gry i zabawy dostępne tutaj pomogą mu się zaprzyjaźnić z nauką. Dzięki temu nasza pociecha polubi zdobywanie wiedzy, a co za tym idzie, będzie chętniej się uczyła i będzie zdobywać lepsze wyniki w szkole. Każdemu uczniowi przyda się odrobina motywacji, a taka motywacja jest bardzo przyjemna. Jeśli nie wierzycie, przekonajcie się sami. Zapewniamy, że Wasze dziecko będzie chętniej się uczyło i nauka w końcu będzie sprawiać mu radość.

Dla kogo przeznaczona jest platforma?

Oczywiście odbiorcami tej platformy są głównie dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym – zakres materiału obejmuje całą szkołę podstawową. Squla.pl to świetne miejsce, gdzie nasze dziecko poćwiczy przed klasówką i utrwali sobie przyswojoną w szkolę wiedzę. Nauczyciele mogą wykorzystać serwis, by zorganizować swoim podopiecznym gry i zabawy klasowe. Ćwiczenia w grupach lub indywidualne mogą zastąpić nudne lekcje i dodatkowo urozmaicić formę nauki. Z kolei rodzice mogą wykupić dzieciom dostęp do portalu, by mogły sprawdzić się i jednocześnie miło spędzić czas. W końcu dostępne dla nich gry są nie tylko dawką wiedzy, ale i świetnej rozrywki.

Czy możemy sprawdzić postępy dziecka?

Specjalne konto rodzicielskie pozwala sprawdzić, na jakim etapie jest nasze dziecko, na jakich przedmiotach się skupia i jakie robi postępy. Rodzice otrzymują cotygodniowe raporty dotyczące aktywności swojego dziecka na portalu. Dodatkowo możemy dostosować zadania i ćwiczenia do poziomu swojego dziecka. Istnieje również możliwość wysyłania wiadomości motywacyjnych. Mamy również dostęp do “planów gry”, na których dziecko może zaznaczać, w które dni grał na portalu. Rodzice mogą pobierać także kolorowanki i plakaty, dzięki którym dziecko będzie ćwiczyło swoją pamięć.