Nowe mieszkania we Wrocławiu – 5 powodów, dla których warto je kupić

Nowe mieszkania we Wrocławiu – 5 powodów, dla których warto je kupić

Szukasz na mapie Polski miasta, w którym mógłbyś wygodnie żyć? Stolica Dolnego Śląska jest atrakcyjna pod wieloma względami. Zobacz, dlaczego to właśnie we Wrocławiu warto kupić mieszkanie i się osiedlić.

1. Szeroki wybór mieszkań z rynku pierwotnego

Wrocław to prężnie rozwijający się rynek nieruchomości. Developerzy koncentrują się na budowie głównie kameralnych osiedli w pożądanych lokalizacjach. W ostatnich latach tylko jeden z deweloperów – deweloper Wrocław Pcg.pl – wybudował nowe mieszkania w dzielnicach: Krzyki, Muchobór, Maślice i Nowe Żerniki. Ile lokali mieszkalnych trafia miesięcznie na wrocławski rynek? Jak podaje Urząd Statystyczny we Wrocławiu, w sierpniu 2021 r. było ich 2790.

Szukasz nie tylko mieszkania dla siebie, ale również w celach inwestycyjnych? Wrocław to duży ośrodek, do którego co roku przybywają osoby poszukujące pracy czy rozpoczynające studia. Jeżeli celujesz w wynajem długoterminowy, to nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem chętnych.

2. Wrocław w gronie miast z najniższym bezrobociem

Argumentem, który silnie przemawia za przeprowadzką do Wrocławia, jest też niskie bezrobocie. Jeżeli spojrzeć na statystyki, to stolica Dolnego Śląska plasuje się wysoko wśród miast z najniższym bezrobociem w Polsce – stopa bezrobocia wynosi zaledwie 2,5 proc.

Specjalizujesz się w branży farmaceutycznej, masz wykształcenie finansowe lub działasz w obszarze nowoczesnych technologii? Te branże we Wrocławiu są dobrze rozwinięte. W ostatnich latach to miasto szczególnie upodobały sobie startupy. W rezultacie dziś Wrocław coraz częściej jest określany jako polska Dolina Krzemowa. Gdybyś po pewnym czasie zaczął myśleć o przeprowadzce do innego miasta, prawdopodobnie nie będziesz miał problemu z wynajęciem czy sprzedażą zakupionego mieszkania.

3. Wrocławskie uczelnie wśród najlepszych na świecie

Co roku do miasta przyjeżdżają tysiące studentów, którym udało się zdobyć indeks jednej z wrocławskich uczelni. Na terenie miasta działają m.in. Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Sztuk Pięknych i Akademia Sztuk Teatralnych. Do tego dochodzą liczne uczelnie prywatne. We Wrocławiu funkcjonuje też kilka ośrodków badawczych.

Szukasz miasta, w którym Ty będziesz miał szansę na rozwój, a Twoje dzieci na dobrą edukację? Stolica Dolnego Śląska korzystnie wyróżnia się pod tym względem. Dzięki licznym przedszkolom, szkołom i uczelniom wyższym z jednym miastem można powiązać całą ścieżkę edukacji.

4. Wrocław – miasto wydarzeń kulturalnych

Na Wrocław uwagę warto zwrócić także ze względu na rozbudowaną ofertę kulturalną. Na terenie miasta działają liczne kina, teatry i muzea. Z myślą o mieszkańcach i turystach, którzy licznie odwiedzają Wrocław w sezonie letnim, organizowane jest wiele imprez plenerowych. Do tego dodać trzeba tętniące życiem przez niemal cały rok centrum miasta – Rynek we Wrocławiu to nie tylko miejsce spotkań ze znajomymi.

Lubisz po pracy wyjść na miasto lub spędzić wieczór, uczestnicząc w wydarzeniach kulturalnych? Wrocław pod tym względem powinien przypaść Ci do gustu – to miasto, w którym przez cały rok nie brakuje ciekawych eventów.

5. Miasto wygodne do mieszkania

W ostatnich latach Wrocław intensywnie się zmienia. Ma to bezpośredni związek z rewitalizacją wielu terenów, dzięki czemu komfort życia mieszkańców się poprawia. Jeżeli planujesz zakup mieszkania na jednym z nowych osiedli, nie powinieneś mieć problemu z dotarciem do centrum czy innych kluczowych punktów miasta komunikacją miejską, gdyż ta jest rozbudowana i sprawna. Mieszkańcy mogą korzystać z tramwajów, autobusów i pociągów podmiejskich.

Wrocław jest też dobrze skomunikowany z innymi dużymi miastami Polski. Ze względu na obowiązki zawodowe często musisz jeździć do Warszawy lub Krakowa? Możesz skorzystać z połączeń lotniczych, autobusowych czy kolejowych. Podróż samochodem trasą wiodącą autostradą A2 i drogą ekspresową S8 zajmie Ci mniej niż 3,5 godziny.