Ogrodzenie terenu budowy za pomocą blachy trapezowej

Ogrodzenie terenu budowy za pomocą blachy trapezowej

Budowa domu czy jakiegokolwiek innego lokalu, zawsze wiąże się z bałaganem i maszynami pozostawionymi w okolicy budynku. Często więc niezabezpieczenie jej, staje się łakomym kąskiem dla niepowołanych osób. Maszyny, resztki materiałów i narzędzi mogą paść w ręce ludzi chcących się wzbogacić. Dlatego tak ważne jest, by ogrodzić teren budowy tymczasowym ogrodzeniem i zamontować, np. kamery. Zapewni to nie tylko ochronę dobrom materialnym, ale i osobom przechodzącym obok terenu.

Ogrodzenie budowy – dlaczego tak ważne?

Z prawnego punktu widzenia, nie do końca wiadomo, czy ogrodzenie terenu budowy naprawdę jest konieczne i czy zaniechanie postawienia ogrodzenia, grozi grzywną. Dlatego często wykonanie go jest bagatelizowane. Jednak chociażby ze względów na bezpieczeństwo własnego mienia, warto odgrodzić miejsce, gdzie stawiamy dom lub inny budynek, przed nieupoważnionymi osobami. Poza tym, kiedy plac nie jest dostępny dla każdego, łatwiej zachować na nim bezpieczeństwo czy bez obaw zostawić na noc maszyny, materiały budowlane lub narzędzia.

Pamiętaj również, że to nie tylko ochrona przed włamywaczem, ale i odpowiedzialnością za czyjeś zdrowie lub życie. Dlaczego? Jeśli dostatecznie nie odrodzimy terenu, ktoś z zewnątrz może przypadkiem zostać poszkodowany przez koparkę lub spadające z wysokości elementy, takie jak: gwoździe, kawałki materiałów budowlanych, blachodachówka lub ciężkie narzędzia.

Blacha trapezowa – zabezpiecz teren budowy

W roli ogrodzenia placu budowlanego bardzo dobrze sprawdzi się blacha trapezowa. Pozwoli nam wykonać zamknięty płot, który będzie składał się właśnie z tego materiału i stalowej ramy. Innym rodzajem przęseł wyznaczających granicę między naszym placem a ulicą, są profile ażurowe, zabezpieczone przed rdzewieniem za pomocą ocynkowania. Jeśli na dach również mamy w planach położyć blachę trapezową, dokupienie dodatkowych arkuszy na ogrodzenie, nie zrobi nam różnicy, a czasami nawet może sprawić, że sklep da nam rabat.

Kamery – dodatkowa ochrona

Jeśli zależy nam na dodatkowej ochronie terenu budowy, zainwestujmy w instalację kamer. Możemy również wynająć zewnętrzną firmę, która będzie obserwować plac, w wyznaczonych przez nas godzinach. W razie próby włamania, firma taka wzywa grupę interwencyjną i chroni nasz dobytek przed włamywaczami lub innymi niepowołanymi osobami.

Dodaj komentarz