Oprogramowanie i moduły dla sklepu internetowego

Oprogramowanie i moduły dla sklepu internetowego

Zakładając sklep internetowy, często nie mamy pojęcia, jak się za to zabrać. Bo przecież ważny jest nie tylko pomysł, ale także jego realizacja. A to wiąże się m. in. z wyborem odpowiedniego oprogramowania do sklepu, a także dodatkowych modułów, które ułatwią nam tworzenie kart produktów czy odpowiednich przycisków. Jakie oprogramowanie wybrać? I czym dokładnie są moduły?

Oprogramowanie dla Twojego sklepu

Szukając oprogramowania dla sklepu, powinniśmy przede wszystkim mieć możliwość dostosowania go do swojej działalności. Niestety większość polskiego softu sklepów internetowych oferuje jedynie ustalone funkcjonalności, które nie każdemu odpowiadają. Być może sprawdzą się one dla małych, niewymagających firm, ale jeśli prowadzisz duży biznes – może Ci to nie wystarczyć. Sklep nie może Cię ograniczać. Warto więc poszukać oprogramowania, które umożliwi Ci rozbudowanie sklepu i wprowadzenie funkcjonalności dostosowanych do Twoich potrzeb. Jednym z takich oprogramować dla sklepów jest PrestaShop. Musimy jednak pamiętać, że o ile sam sklep jest darmowy, to aby zrobić z niego narzędzie, które w pełni będzie nam odpowiadało, musimy zainwestować w moduły. Jeśli nie znajdziemy gotowych opcji, które nam pasują, potrzebny nam będzie programista Prestashop, który dla nas te moduły stworzy. Jeśli szukacie takiej osoby, warto zajrzeć na stronę: https://asani.pl/.

Moduły PrestaShop

Można powiedzieć, że moduły w PrestaShopie działają na podobnej zasadzie jak wtyczki w WordPressie. Przede wszystkim pomagają nam dostosować wygląd, styl oraz funkcjonalność naszego sklepu internetowego, co ułatwia nam jego personalizację. Z racji tego, że znajdziemy wielu programistów PrestaShop, każdy może znaleźć coś, co mu będzie odpowiadało albo coś, co zostanie stworzone specjalnie dla niego. Jednym z modułów jest np. Extra Tab, dostępny na stronie: https://goldenduck.pl/13-moduly. Umożliwia on dodanie dowolnej ilości zakładek do karty produktu, dzięki czemu w łatwy sposób będziemy mogli przekazać wszystkie informacje o danym produkcie. Inne moduły mogą służyć do zmian cen, tworzenia wyskakujących okienek czy generowania kodów rabatowych.

Dodaj komentarz