Profesjonalnie wykonany manicure klasyczny

nail-657597_640Piękne paznokcie mogą być stylowym dodatkiem do naszego stroju. Odpowiednio dopasowane będą idealnie współgrać z noszonymi ubraniami czy makijażem. Obecnie coraz modniejsze stają się metaliczne odcienie granatu, fioletu i czerni. Efekt zadbanych dłoni otrzymamy, wykonując odpowiednie zabiegi w salonie kosmetycznym. Możemy skorzystać z przeróżnych metod pielęgnacji, a le tą najbardziej tradycyjną jest manicure klasyczny.

Wizyta w salonie

Wizyta w salonie kosmetycznym jest o wiele bardziej komfortowa niż samodzielne upiększanie paznokci. Nigdy nie uda nam się osiągnąć równie dobrego efektu, głównie ze względu na lepsze wyposażenie salonu. Profesjonalny stoliczek z podpórką i szereg narzędzi pozwalają na precyzyjne wykonanie usługi. Podczas zabiegu, każdy szczegół powinien być dobrze widoczny. Z tego powodu używa się specjalnej lampki, emitującej odpowiednio jasne światło. Kosmetyczka powinna mieć w zasięgu ręki nożyczki, cążki, pilniki i wiele innych narzędzi. Oprócz tego, na blacie powinna znajdować się miseczka do moczenia dłoni, ręcznik oraz kremy i żele.

Manicure naturalny

Każdy zabieg manicure należy rozpocząć od usunięcia poprzedniego koloru z paznokci. W tym celu, używamy bawełnianych płatków kosmetycznych i zmywacza. Przykłada się płatek do płytki i czeka chwilę, aż zmywacz przeniknie do lakieru. Następnie przecieramy płytkę, usuwając płatek. Czynność należy powtórzyć, jeśli nie usunęliśmy całego koloru za pierwszym razem. Po oczyszczeniu, paznokcie zostają skrócone nożyczkami. Kształt jaki uzyskamy za pomocą pilnika jest uzależniony od stanu zdrowotnego paznokcia, kształtu naturalnego płytki oraz palców, a także od rodzaju pracy, jaki wykonuje klientka. Pamiętajmy, że liczy się przede wszystkim nasz komfort. Kolejnym etapem zabiegu jest odsunięcie skórek za pomocą drewnianego patyczka. Aby móc je usunąć, należy odpowiednio nawilżyć dłonie. Wykonuje się wtedy kąpiel mydlaną. Po likwidacji skórek, nakłada się specjalny żel odkażający. Kontakt skóry z cążkami może bowiem powodować podrażnienia. Kiedy paznokcie zostaną osuszone, można nałożyć lakier.

Easy Nails oferuje mnóstwo kolorów lakierów, dzięki czemu każda klientka znajdzie coś dla siebie. Pamiętajmy,  że odpowiednia barwa może optycznie zmienić kształt naszej płytki paznokciowej.