Rodzaje dociepleń budynków

Rodzaje dociepleń budynków

Elementem końcowym budowy domu we współczesnym budownictwie jest docieplenie budynku. Ponadto wiele osób decyduje się na ocieplenie budynków wybudowanych przed laty, których celem jest zastosowanie termoizolacji oraz poprawy wizerunku budynku. Aby wybrać odpowiedni materiał, którym będziemy ocieplać budynek warto zapoznać się z właściwościami materiałów. Obecnie na rynku jest wiele materiałów przeznaczonych do ocieplenia budynków – styropian i wełna mineralna.

Styropian – zastosowanie do docieplenia budynków

Styropian to jeden z najpopularniejszych produktów stosowanych do ocieplenia budynków. Na rynku występuje wiele różnych wariantów, w jakich występuje ten materiał. Pozwala to dostosować odpowiedni produkt do potrzeb i preferencji klienta. Poszczególne rodzaje styropianów różnią się objętością, grubością, ceną oraz kolorem. Najczęściej występuje styropian biły i grafitowy. Lepszymi właściwościami wykazuje się każdy styropian grafitowy, jego właściwości jako termoizolatora są znacznie wyższe niż dowolnego białego. Docieplenie budynków styropianem zapewnia właściwości termoizolacyjne, zapobiegające wydostania się ciepła zimą oraz zapewnia wolniejsze nagrzewanie się budynku latem. Ponadto po dociepleniu styropianem można zadbać o elewację budynków malując wybranymi preparatami w postaci specjalnych farb i klei.

Wełna mineralna – zastosowanie do dociepleń

Wełna mineralna to materiał przeznaczony do ocieplania budynków, charakteryzuje się właściwościami termoizolacyjnymi. Jest to produkt wysokiej jakości, a dodatkowym atutem jest jego niepalność co zapewnia większy stopień bezpieczeństwa i ochronę przed pożarem. Wełna mineralna jest droższa od styropianu i trudniejsza w montażu, jednak przez swoją odporność na palność jest nie mniej popularna na rynku. Materiał można stosować na nowych budynkach oraz starych. Warto jednak te drugie oczyścić i wyrównać niedoskonałości, aby wełna mineralna prawidłowo spełniła swoje właściwości. Po dociepleniu budynku wełną możemy zadbać o ładna wizualność elewacji malując wcześniej nałożony tynk na materiał izolacyjny odpowiednimi preparatami dostosowanymi do potrzeb i preferencji klienta.

Więcej na stronie: https://termobud.com.pl.