Siatki zabezpieczające na kontenery

Transportowanie różnych materiałów, w szczególności gruzu i innych surowców sypkich, musi odbywać się w sposób profesjonalny. Dlatego tak ważne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Do tego celu idealnie nada się siatka na kontener, która jest popularna w wielu zajmujących się tym firmach. Jaką wybrać, by spełniła nasze oczekiwania?

Dla kogo?

Siatka zabezpieczająca na kontener to produkt dla każdej branży, która potrzebuje w profesjonalny sposób zabezpieczyć transportowane materiały, aby zmniejszyć koszty ich ewentualnych uszkodzeń. Idealnie sprawdzi się zarówno w firmie spedycyjnej, jak i budownictwie. Dzięki niej możemy zabezpieczyć gruz, odpady budowlane czy inne materiały sypkie.

Cechy idealnej siatki

Materiał, z jakiego jest wykonana siatka, jest naprawdę mocny. Dzięki temu jest ona trwała i można z niej skorzystać kilkukrotnie. Aby siatka mogła być właściwie użytkowana, musi dobrze leżeć na przestrzeni załadunkowej. Warto więc powierzyć odpowiedniej firmie wykonanie jej na nasze indywidualne zamówienie. Każda jedna siatka może być wykonywana na dowolny wymiar, co pozwoli na zamówienie takiej, która będzie optymalna na zabezpieczenie ładunku i towaru na kontenerze. To da nam pewność, że będzie ona idealnie dopasowana. Siatka powinna chronić transportowany materiał przed przemieszczaniem się po strefie załadunkowej oraz przed wypadnięciem poza obręb kontenera, co mogłoby stworzyć niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Bezpieczne montowanie do burt kontenera jest możliwe dzięki wzmocnieniu siatki poprzez obszycie (pogrubienie) po zewnętrznym obwodzie. Zwykle do mocowania wykorzystuje się linki gumowe. Zarówno montaż jak i demontaż odbywa się szybko, łatwo i przyjemnie.

Materiał na siatkę

Siatki kontenerowe wykonane są z polipropylenu PP lub polietylenu. Materiał ten jest bardzo mocny, niezwykle elastyczny i z łatwością utrzymuje zabezpieczony ładunek. Grubość siatki zależy od czasu eksploatacji na kontener. Siatki nie ulegają przetarciu ani pęknięciu po kontakcie z ostrymi lub szorstkimi elementami. Są odporne również na niskie i wysokie temperatury, a także działanie substancji chemicznych, kwasów czy soli. Trwała konstrukcja pozwala na wielokrotne użycie produktu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów siatek, dzięki czemu możemy dobierać rozmiar oczek siatki oraz grubość sznurków do własnych preferencji. Pozwoli to na bezpieczny transport zarówno małych, jak  dużych przedmiotów.

Zalety siatki

Zaczynając “przygodę” z siatkami na kontenery, może nam się wydawać, że jest to drogi interes. Jednak po krótkim czasie ich użytkowania dojdziemy do wniosku, że cenowo wypada to korzystniej. Chociażby dlatego, że są one wielokrotnego użytku i nie trzeba ich wyrzucać po jednym zastosowaniu. Materiał z jakiego są wykonane pozwala na asekurowanie praktycznie dowolnych ładunków. To daje nam możliwość zabezpieczenia zarówno kontenerów, jak i materiałów, które są zapakowane w innej formie, przykładowo na palecie.

Łatwość zawiązywania i odwiązywania siatek sprawia, że są one znacznie trwalsze niż popularne folie zabezpieczające towary na palecie. W rezultacie będziemy mogli zaoszczędzić dużą sumę pieniędzy.