Angielski dla biznesu

Edukacja języków obcych ma ogromne znaczenie nie tylko dla osób prywatnych, ale zwłaszcza dla pracodawców. Ci pracownicy, którzy posiadają wysokie kwalifikacje w zakresie rzadkich umiejętności stają się bezcennym nabytkiem dla firmy. Stąd tak duży nacisk na naukę języków, zwłaszcza angielskiego.

Obecnie umiejętność sprawnego posługiwania się językiem obcym, szczególnie w kręgach biznesowych jest bardzo ważną kompetencją. Takie osoby są źródłem sukcesu wielu firm na całym świecie. Stąd tak duży nacisk w kręgach zawodowych do nabywania coraz wyższych kwalifikacji w tym zakresie.

Jak uczyć się skutecznie?

Najlepszym sposobem na skuteczną naukę języka jest odpowiednio dobrany lektor. Często młodzi ludzie decydują się na indywidualne zajęcia, gdyż obawiają się porażki w grupie. Z drugiej jednak strony, krąży przeświadczenie, że zajęcia z jednym uczniem dają znacznie większą wartość niż w grupie. Wbrew wszelkim opiniom wszystko zależy od predyspozycji, charakteru i umysłu kursanta.

Okazuje się, że praca w grupie niesie ze sobą równie wiele korzyści. Przede wszystkim osoba uczęszczająca na kurs ma szansę na skonfrontowanie swoich umiejętności z innymi i sprawdzenia czy robi postępy oraz jakie one są. Zajęcia grupowe pomagają też w pokonaniu bariery nieśmiałości w kontaktach z obcymi. Dodatkowo ułatwiają korzystania z języka obcego w miejscach publicznych.

Metoda bezpośrednia

Język angielski Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ wykorzystuje metodę bezpośrednią do edukacji swoich kursantów. Dzięki temu kursanci mają szansę na znacznie bardziej efektywne i szybsze opanowanie nowych umiejętności. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku zintensyfikowanych kursów językowych.

Metoda bezpośrednia zakłada liczne powtarzanie zdobytych treści oraz stosowanie gier i zabaw językowych. Kursanci uczą się nowych słów oraz ich wykorzystania w różnych kontekstach sytuacyjnych. Takie mechanizmy pozwalają na znacznie łatwiejsze zapamiętywanie już gotowych szablonów językowych, które można swobodnie zastosować podczas spotkań z obcokrajowcami czy wyjazdów zagranicznych.