Skuteczna nauka języka

notebook-1198156_640

Znajomość języka angielskiego w dzisiejszych czasach to niemal obowiązek. Większość młodych Polaków na co dzień opanowuje ten język w szkole bądź ma z nim styczność w Internecie. System językowej edukacji szkolnej nie jest jednak idealny, a i starsi ludzie, którzy kontaktu z językiem nie mieli, mogą mieć trudność w nauce. Jest jednak świetne rozwiązanie tego problemu.

Dlaczego warto się uczyć języka?

Aktualnie znajomość języka angielskiego jest wymagana w prawie każdej pracy. Im wyższy poziom naszej wiedzy, tym lepsze stanowisko i płaca. Ponadto płynne posługiwanie się językiem ułatwia wszelkie zagraniczne wyjazdy, umożliwia rozpoczęcie nauki na zagranicznych, prestiżowych uczelniach, dodaje pewności siebie i pozwala na poznanie wielu ciekawych ludzi. Mimo wieloletniej nauki w szkołach, nie zawsze jesteśmy w stanie posługiwać się językiem płynnie i biegle, za co można obwiniać system szkolny. Jednak nie jest to powód, aby się poddawać. Co rozumiemy pod pojęciem płynnego porozumiewania się z obcokrajowcami? Przede wszystkim szybkie reagowanie na pytania, możliwość swobodnej konwersacji, która nie przysparza trudności w wysławianiu się. To dobrze, że w szkołach uczą nas poprawnie pisać listy i maile oraz szczegółowo zapoznają ze skomplikowaną gramatyką angielską. Jednak to za mało, aby mówić o swobodnej i przyjemnej rozmowie nieobarczonej stresem i nadmiernym gestykulowaniem rękami.

Gdzie nauczyć się angielskiego?

Istnieje wiele szkół i wiele metod nauczania. Jedną z najbardziej popularnych jest metoda Callana, która polega na szybkim odpowiadaniu na pytania lektora. Każde kolejne pytanie zawiera nowe słowo, które musi znaleźć się w naszej odpowiedzi. Na koniec zajęć uczeń zapoznaje się z pisownią nowych słówek. Jest to metoda uważana za jedną z najskuteczniejszych, choć nie do końca tak jest. Metoda bezpośrednia, którą proponuje szkoła językowa w Częstochowie, przynosi o wiele lepsze rezultaty. Polega ona na ciągłym posługiwaniu się językiem angielskim, już od pierwszego dnia kursu. Lektorzy zadają pytania, aranżują różnego rodzaju sytuacje i wciąż prowadzą dialog z kursantami, który ma polegać na przekazaniu i uzyskaniu skomplikowanych informacji. Na koniec każdego rozdziału uczniowie zapoznają się z gramatyką i wykonują ćwiczenia. Zajęcia odbywają się w grupach lub indywidualnie, co daje możliwość dostosowania czasu zajęć do indywidualnego grafiku każdego kursanta.