Styl myśliwski nie tylko dla myśliwych

Kojarzy się głównie z klimatycznym drewnianym wnętrzem i ekspozycją poroży jeleni. Jednak styl myśliwski to nie tylko wymienione wyżej elementy. Jego charakterystyczne cechy coraz częściej wykorzystuje się w nowoczesnej aranżacji wnętrz.

Klasyka

Zacznijmy od klasycznego stylu myśliwskiego, żeby następnie płynnie przejść do pozostałych dwóch, równie interesujących, odmian. Wersja klasyczna rzeczywiście charakteryzuje się przede wszystkim trofeami, które stanowią nieodłączny element myśliwskiej kompozycji. Poroża doskonale prezentują się rozwieszone symetrycznie, aby podkreślić ład. Innymi wyróżniającymi styl myśliwski cechami są jasne kolory ścian skontrastowane z ciemniejszymi elementami. Pokój myśliwski uwielbia naturę – postawmy więc na naturalne drewno czy skórę. Smaku myśliwskim wnętrzom dodadzą z pewnością typowe atrybuty, np. róg.

Alternatywnie

Jeśli nie w głowie nam poroża i inne trofea, na horyzoncie pojawia się kolejna wersja stylu myśliwskiego, ta nieco bardziej alternatywna. Kojarzące się ze starą sztuką zdobniczą wzory i dekoracje z pewnością przekonają nas do tego, że dom urządzony po myśliwsku nie musi być nudny i staroświecki. Powracająca do łask moda na to, co przeszłe, doskonale sprawdzi się i w tym przypadku. W połączeniu z elementami drewnianymi i odcieniami beżu uzyskamy niepowtarzalny efekt. Zamiast odrzuconych trofeów możemy zdecydować się na grawerunki przedstawiające motywy myśliwskie, wizerunki zwierząt, a nawet tematyczne pejzaże.

Nowocześnie

A jeśli daleko nam do typowych myśliwskich elementów, możemy stworzyć wersję nowoczesną odwołującą się do motywów łowieckich z przymrużeniem oka. Jeśli zależy nam na zaaranżowaniu wnętrz tak, aby oddawały leśny klimat, postawmy na naturalne tworzywa, ale dopełnijmy je nowoczesnymi stylizacjami, np. fototapetami ukazującymi pejzaże. Zamiast poroży, skór i czaszek na tle jasnych ścian zawieśmy klimatyczne ramki, a całości smaku dodajmy za pomocą różnych gadżetów, chociażby miniaturowych figurek jelonków. Ciekawe wyroby myśliwskie znajdziecie na: https://antlabo.pl/.