Szkolenia organizowane dla sektora budowlanego

Prowadzone przez mnie szkolenia dla branży budowlanej i pracowników wykończeniowych mają na celu propagowanie rozsądnego podejścia do wykonywanego zawodu oraz nawołują do stosowanie się do przepisów prawa, które wymagają od pracowników zachowywania bezpieczeństwa i higieny w ich środowisku pracy.

Działając już od ponad pięciu lat w firmie zajmującej się sprzedażą, wynajmem oraz konserwacją sprzętu stosowanego przy pracach wysokościowych zdołałem poznać od podszewki specyfikę pracy w tak wymagającym i niebezpiecznym środowisku co otworzyło moje oczy na potencjalne zagrożenia jakie mogą wyniknąć z zaniedbywania czynności konserwacyjnych, remontowych oraz wymiany poszczególnych komponentów maszyn i urządzeń.

Ostatnio miałem okazję podróżować głównie po Polsce południowej, gdzie obecnie ma miejsce wiele nowych przedsięwzięć budowlanych, które rozwijają się w zawrotnym tempie, szczególnie w okolicach aglomeracji katowickiej, w samych Katowicach oraz w Gliwicach, Chorzowie, Zabrzu oraz Krakowie. Wielkie inwestycje i przedsięwzięcia budowlane są niestety często wykonywane w pośpiechu, aby tylko zdążyć na czas z terminem oddania danego obiektu do użytku i uniknąć konieczności ponoszenia ewentualnych kar związanych z opóźnieniami w realizacji warunków umów budowlanych i konstrukcyjnych. Zważywszy na fakt, że działam z ramienia jednej z najbardziej renomowanych firm działających w branży sprzętu wysokościowego w Polsce, moim zadaniem jest głównie promowanie odpowiedniego sposobu pielęgnacji i renowacji podestów ruchomych czy też podnośników koszowych, które są używane na terenach budowy.

Podesty ruchome należą niestety do grupy urządzeń, w przypadku których zdarza się najwięcej wypadków podyktowanych złą konserwacją i brakiem lub też ograniczonymi kontrolami serwisowymi. Przegląd konserwacyjny podestów ruchomych należy do jednych z najważniejszych przeglądów jaki dotyczy branży budowlanej, gdyż jak łatwo można się domyślić stanowi on jedno z największych zagrożeń dla życia i zdrowia ludzkiego. Dlatego też podczas moich szkoleń uświadamiam pracowników o przymusowych kontrolach stanu technicznego ich pojazdów oraz staram się ich przekonać o skorzystaniu z usług oferowanych przez naszą firmę, która kompleksowo dba o wszystkie sprzęty działające na dużych wysokościach. Moim nadrzędnym zadaniem jest przekonanie pracowników o tym, że wczesna naprawa podestów ruchomych pomoże im w uniknięciu konieczność wydawania potężnych sum pieniędzy na bardziej poważne usterki, które mogą powstać w wyniku braku wcześniejszej konserwacji i naprawy.

Chcesz wiedzieć więcej o przeglądach konserwacyjnych podestów ruchomych? Koniecznie odwiedź stronę http://dzwignice.pl/serwis-urzadzen-dzwigowych/podesty-ruchome/