Taśmy transportujące metalowe

Brickworks. Image of conveyor belt in modern production hall

Brickworks. Image of conveyor belt in modern production hall

Tradycyjne taśmy transportujące nie sprawdzają się w każdym zakładzie produkcyjnym. Zdarza się, że firma potrzebuje metalowych taśm transportujących. Kiedy takie mogą się przydać?

Standardowe taśmy transportujące to produkty pozwalające na szybkie przetransportowanie gotowych produktów lub surowców niezbędnych na etapie produkcji. Wraz z rozwojem firm produkcyjnych, inżynierowie dostrzegli nie tylko konieczność zautomatyzowania niektórych procesów, lecz także wzięli pod uwagę różne czynniki. Firma skupująca np. warzywa i owoce potrzebuje takich taśm, które pozwolą nie tylko na przetransportowanie owoców, lecz także ich oczyszczenie i dokładne przejrzenie. Jeżeli dodać do tego, że część owoców jest miękka, trzeba pamiętać również o tym, aby nie miały one ze sobą styczności.

Szczególne potrzeby firm zajmujących się produkują szybko dostrzegli konstruktorzy maszyn transportujących. Dzięki nim powstało wiele rodzajów taśm transportujących, które do dnia dzisiejszego są ulepszane.

Niska i wysoka temperatura – tu są potrzebne specjalne rozwiązania

Poza zakładami zajmującymi się przetwórstwem owoców i warzyw, nie można zapomnieć o takich, które produkują wyroby w bardzo niskich lub wysokich temperaturach. Przykładem są firmy zajmujące się produkcją pieczywa czy przemysł ceramiczny. W żadnym z takich zakładów produkcyjnych nie stosuje się standardowych taśm produkcyjnym, lecz metalowe, które sprawdzają się znacznie lepiej.

Metalowe taśmy transportujące można podzielić z uwagi na wykończenie. W ten sposób wyróżnia się m.in. taśmy z ogniwami (mogą być wykonane zarówno z drutu płaskiego, jak i okrągłego), spiralami, oczkami czy prętami. Specjaliści zatrudnieni w firmie Wilhelm Herm. Müller są w stanie wskazać, które najlepiej sprawdzą się w danym zastosowaniu.

Jakie są zalety taśm transportujących metalowych?

Jeżeli chodzi o zalety taśm transportujących metalowych, to w pierwszej kolejności należy wskazać na możliwość szybkiego usunięcia z nich wszystkich zanieczyszczeń. Utrzymanie takich taśm w należytej czystości jest niezwykle proste. Dodatkowym plusem jest duża powierzchnia w porównaniu do tradycyjnych taśm transportujących.

Dlaczego metalowe taśmy transportujące są uznawane za specjalistyczne? Ponieważ mogą być zastosowane wszędzie tam, gdzie standardowe rozwiązania nie dałyby zadowalających wyników. Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem takich wyrobów, skontaktuj się z przedstawicielami firmyWilhelm Herm. Müller, którzy odpowiedzą na każde twoje pytanie i dodatkowo pomogą ci w wyborze najlepszych produktów.