Rodzaje kredytów bankowych

money-1098032_640

Coraz więcej ludzi zaciąga kredyty, po to by zakupić marzenie swoich marzeń lub założyć własną firmę. Istnieje wiele rodzajów kredytów, warto dowiedzieć się, jakie rodzaje kredytów wyróżniamy i wybrać taki rodzaj kredytu, który najbardziej będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom.

Czym w ogóle jest kredyt? Otóż jest to umowa zawarta pomiędzy bankiem, a kredytobiorcą. W ramach tej umowy bank zobowiązuje się do wypłacenia kredytobiorcy określonej kwoty ,a wyznaczony cel oraz czas. Za to kredytobiorca zobowiązany jest do przeznaczenia kwoty na cel wyznaczony w umowie oraz spłaty całej kwoty oraz prowizji i odsetek w określonym terminie. Możemy wyróżnić następujące rodzaje kredytów: kredyt obrotowy, kredyt rewolwingowy (odnawialny), kredyt inwestycyjny oraz kredyt hipoteczny. Wymienione rodzaje kredytów możemy również podzielić jeszcze ze względu na okres trwania, jako kredyt krótkoterminowy, średnioterminowy oraz długoterminowy.

Kredyt obrotowy powiązany jest z rachunkiem bankowym. Umożliwia on zadłużenie się klienta na poprzez przyznaną linię kredytową. Wpływy wpłacane na konto automatycznie spłacają ewentualne zadłużenie. Dodatkowo odsetki naliczane są dopiero po okresie zapisanym w umowie. Więcej na temat tego rodzaju kredytu przeczytać możecie na http://www.prorank.pl. Kredyt odnawialny przeznaczany jest na cele różne, po tym, jak kredytobiorca otrzyma go na konto. Każde kolejne spłacenie części lub całości otrzymanego kredytu, pozwala na jego odnowienie o spłaconą kwotę. Dzięki czemu kredytobiorca może wielokrotnie wykorzystywać limit. Chyba, że wygaśnie umowa. Kredyt inwestycyjny to kredyt, który przyznawany jest przez bank na powiększenie majątku trwałego. Środki takie przeznaczyć możemy na przykład na zakup samochodu. Kredyt hipoteczny przyznawany jest długoterminowo dla kredytobiorcy, który posiada hipotekę pod zastaw. Więcej na temat tego rodzaju kredytów możecie przeczytać nahttp://www.prorank.pl/pozyczki.