Tradycyjne czy nowoczesne – jakie obrączki wybrać na ślub?

Tradycyjne czy nowoczesne – jakie obrączki wybrać na ślub?

Obrączki ślubne symbolizują miłość i wierność. Podczas ceremonii zaślubin państwo młodzi zakładają je sobie wzajemnie na dłonie. Jest to bardzo wyjątkowy rodzaj biżuterii, która świadczy o połączeniu dwojga ludzi szczególnym uczuciem, relacją i oddaniem. Stojąc przed wyborem obrączek ślubnych, warto poznać kilka ich rodzajów, i w odpowiednim czasie zacząć planować ich zakup. Jakie obrączki będą lepiej prezentować się na dłoni i które bardziej przypadną do gustu młodej parze? Tradycyjne, a może jednak nowoczesne? Warto to sprawdzić.

Znaczenie obrączki i jej charakter

Obrączki ślubne są nieodzowną częścią zaślubin – momentu, w którym dwoje pisanych sobie osób zawiera związek małżeński. Dawniej, jedynie kobiety nosiły te cudowne pierścionki, jednak w okresie wojennym zaczęły je przekazywać również swoim mężom. Od tego momentu w każdym związku małżeńskim obrączkę na palcu nosi każdy z małżonków. Obrączkę ślubną możemy dopasować wedle własnego stylu, ogólnych upodobań i możliwości finansowych. Warto przyjrzeć się, co mamy w ofercie jubilerskiej. Złoto, srebro i platyna to najpowszechniejsze kruszywa wybierane na produkcję obrączek. Świadczy o tym nie tylko aspekt wizualny, ale i również poszczególne właściwości każdego z tych metali. Wyroby z platyny są dosyć drogie, jednocześnie bardzo pożądane. Platyna jest w kolorze srebra, jednak w odróżnieniu od niego nie matowieje, jest trwalsza i prestiżowa. Srebro zaś jest kruszywem przeznaczonym dla osób, które lubią subtelną biżuterię, a wybierając je, na pewno poniesiemy mniejsze koszty. Złoto to najpopularniejszy metal na obrączki – zarówno żółte, jak i białe. Często możemy dostrzec mieszanki różnych kolorów złota, co daje elegancki efekt wizualny.

Tradycyjne obrączki ślubne kontra nowoczesne – co je różni?

Obrączki ślubne tradycyjne są wspaniałe w swej prostocie i bardzo za to cenione. Tradycyjna obrączka wykonana jest z żółtego złota, nie ma zdobień i posiada delikatne zaokrąglenia dla wygody noszenia. Takie obrączki od dawna są popularne i bardzo chętnie wybierane w dzisiejszych czasach. Nie są ekstrawaganckie, nie mają diamentów ani dekoracji, a mimo to idealnie spełniają swoją funkcję. Są symbolem małżeństwa, partnerstwa, wsparcia i miłości na każdym etapie życia dwojga ludzi. Nowoczesne obrączki charakteryzuje ich niebanalny styl i różne dodatki. W procesie produkcji mogą zostać użyte różne rodzaje kruszyw, tworząc liczne wzory zdobiące obrączkę. Dodatkowo taka obrączka może zawierać diamenty – uważa się, że te kamienie szlachetne wzmacniają związek. Pierścionek może być całościowo wysadzony kamieniami lub zawierać jedynie jeden, symboliczny kamień pośrodku. Nowoczesne obrączki bardzo często zawierają spersonalizowany grawer – najczęściej jest to data ślubu bądź ulubiony cytat.

Niezależnie od tego, jakie obrączki wybierzemy, ważne jest, aby dbać o swój związek każdego dnia, bez względu na przeciwności losu. Wybór obrączek powinien być dokonany wspólnie – dzięki temu dopasujemy odpowiednie dla siebie, niezależnie od tego, co łączy lub dzieli nasze charaktery. Świetnym pomysłem, który leży pomiędzy tradycją a nowoczesnością, jest wybór gładkiej, jednobarwnej obrączki z dowolnego kruszywa, wraz z delikatnym zdobieniem i grawerem po wewnętrznej obręczy w postaci imion pary młodej bądź daty ślubu.