Turbosprężarka BOGE nowy punkt odniesienia

HIGH SPEED TURBO to zupełnie nowe spojrzenie na urządzenie generujące bezolejowe sprzężone powietrze. Firma mimo stuletnich tradycji wciąż zaskakuje. Wprowadzona technologia sprężonego powietrza to absolutny przełom w dziedzinie przemysłu pneumatycznego. Turbosprężarka to doskonale zaprojektowane urządzenie, które łączy w sobie lekkość i efektywność.

Turbosprężarka marki BOGE gwarantuje pracę o bardzo niskiej zużywalności części, co przekłada się na minimalne koszty serwisowania i eksploatacji. Producent zoptymalizował poziom głośności. Nacisk został nałożony na napęd, którego wydajność i szybkość poprawia efektywność urządzenia przy znaczącej miniaturyzacji silnika. System opiera się na pracy bezolejowej. Dzięki przemyślanemu systemowi chłodzenia turbosprężarka zapewnia efektywne schładzanie powietrza po każdym stopniu sprężania. Zastosowanie zintegrowanego przetwornika częstotliwości dopasowuje wydajność do indywidualnego zapotrzebowania na sprężone powietrze.

HIGH SPEED TURBO to przede wszystkim krok w stronę efektywności. Porównując turbosprężarkę z bezolejową sprężarką śrubową widać spore różnice w ilości użytych elementów konstrukcyjnych, co przekłada się bezpośrednio na specyfikę i parametry urządzenia. W sprężarkach tradycyjnych – śrubowych stosuje się przekładnie, silnik wentylatora, smarowanie, pompę olejową oraz co najmniej 3 razy więcej łożysk i uszczelek. HIGH SPEED TURBO ogranicza elementy konstrukcyjne do 6 łożysk i 3 elementów uszczelniania. Ilość użytych części to nie tylko banalna matematyka. W konsekwencji turbosprężarka w porównaniu z bezolejową sprężarką śrubową jest mniejsza (aż o 50%), lżejsza (o około 33%) i redukuje swoją głośność do 63 dB(A).

Urządzenie jest absolutnym hitem dla przedsiębiorstw, które cenią sobie profesjonalne wykonanie i przede wszystkim jakość użytych materiałów. Turbosprężarka serii HIGH SPEED TURBO to minimalistyczny gigant technologiczny na rynku pneumatycznym. Wyróżnia się długą żywotnością, brakiem smaru, ponadprzeciętną gęstością energii i jest znacznie bardziej efektywna w porównaniu z innymi sprężarkami.

Tekst przygotowała firma Pneumatik S.A. – http://www.pneumatik.pl, autoryzowany przedstawiciel marki BOGE na Polskę.