W czym może pomóc profesjonalna prezentacja?

hand-1030563_640W biznesie bardzo popularna jest zasada pierwszego wrażenia. Udowodniono, że każdy ma 10 sekund na wywarcie pozytywnego efektu na rozmówcach. Dlatego warto przed każdym publicznym wystąpieniem odpowiednio się przygotować. Świetnym wsparciem może być profesjonalnie przygotowana prezentacja, która przyciągnie uwagę słuchaczy.

Czy prezentacja musi być profesjonalna?

Przygotowanie dobrej prezentacji to duży wysiłek, który jednak wart jest swojej ceny. To swojego rodzaju inwestycja, która pomoże w osiągnięciu upragnionego celu. Źle przygotowana i nudna prezentacja, składająca się z samego tekstu sprawi, że słuchacz będzie znudzony i zacznie myśleć o innych sprawach, nie skupiając się na temacie wystąpienia. Samodzielne stworzenie prezentacji może nie przynieść zadowalających efektów, dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, która przygotowuje prezentacje prezi– z użyciem najnowszego i najbardziej popularnego narzędzia. Dzięki temu będzie ona jeszcze bardziej skuteczna i zdecydowanie oryginalna.

Co powinna zawierać każda prezentacja?

Przed przystąpieniem do tworzenia prezentacji koniecznie trzeba uporządkować informacje, które będą przekazywane słuchaczom. Należy zastanowić się nad dwiema sprawami: jaki jest cel prezentacji i do kogo będzie skierowana. Tworząc taki podstawowy plan zyskamy pewność, że wszystkie informacje zostaną przekazane w spójny sposób, bez odbiegania od tematu i wplatania zbędnych szczegółów. Dobrym pomysłem jest kilkukrotne przećwiczenie stworzonej prezentacji, zwłaszcza jeśli nie przygotowaliśmy jej sami.
Każda prezentacja, zarówno dla kilkuset jak i dla kilku osób, powinna zawierać podstawowe elementy: wstęp, rozwinięcie i zakończenie.
Wstęp powinien mieć nie więcej niż trzy zdania. Powinny one przyciągnąć uwagę słuchaczy, wyjaśnić plan prezentacji i dać im ogólny pogląd na jej treść. Warto także zastosować tzw. przynętę, która zaciekawi zebranych. Może to być żart, anegdota lub krótka historia. Niezależnie od wykształcenia większość osób lubi prosty język, dlatego najlepiej mówić luźno, niezbyt szybko i wyraźnie. Bardzo przydatne są również wszelkie materiały audiowizualne, które pomogą przekazać treść wystąpienia i podkreślą jego najważniejsze aspekty.

Dlaczego warto zdecydować się na prezentację Prezi?

Na pewno większość osób, które miały do czynienia z publicznymi wystąpieniami zastanawia się, dlaczego nie można przygotować zwykłej prezentacji w Power Poincie. Oczywiście można, jednak istnieje kilka powodów, dla których warto skorzystać z projektowania przy użyciu Prezi. Jest to narzędzie dające ciekawe efekty wizualne, które można wzbogacić o zdjęcia, filmy oraz muzykę. Program dysponuje interesującymi szablonami prezentacji oraz elementami graficznymi. Daje także możliwość zaimportowania wcześniej przygotowanej prezentacji Power Point i dokonania wszelkich zmian w tekście oraz grafice, tak by dostosować ją do stylu Prezi. Prezentacje Prezi nie mają typowego układu slajdów. Są one przygotowane bardziej w stylu mapy, po której można przemieszczać się bez problemu, bez konieczności oglądania prezentacji slajd po slajdzie. W ten sposób łatwiej i szybciej dotrzemy do potrzebnych wiadomości.

Z pomocą Prezi można wyrazić swoje myśli i w prosty sposób przekazać innowacyjne pomysły. Warto jednak powierzyć proces tworzenia profesjonalnej prezentacji fachowcom, np. firmie Prezentika. Jej specjaliści opracują scenorys prezentacji wraz z koncepcją graficzną oraz zamkną wszystko w spójnej graficznie i merytorycznie formie.